نمایندگان حاضر و ادوار گذشته نیشابور تایید صلاحیت شدند.

صلاحیت هیچ کدام از نمایندگان و فرمانداران پیشین نیشابور در هیات اجرایی رد نشد.

🔴 صلاحیت هیچ کدام از نمایندگان و فرمانداران پیشین در هیئت اجرایی رد نشد

🔻 ۶۵ مرد و ۶ زن تایید صلاحیت شدند

🔹 پس از ثبت نام داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس در مرحله اول، که شامل بررسی شرایط نامزدها در هیئت است، معتمدین محلی در هر شهرستان مستندات اولیه را بررسی می کنند و بنا بر قانون جدید انتخابات بررسی صلاحیت نهایی در شورای نگهبان انجام خواهد شد.

🔹مهدی دونده، معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور در پاسخ به «صبح امروز»، در خصوص وضعیت تایید صلاحیت نمایندگان نیشابور به خیام نامه عنوان کرد: هر دو نماینده کنونی در هیئت اجرایی تایید صلاحیت شده‌اند.

🔹 دونده افزود: صلاحیت هیچ کدام از نمایندگان و فرمانداران پیشین توسط هیئت اجرایی رد نشده است.

 

🔹 وی با اعلام اینکه بر اساس ماده ۵۸ قانون انتخابات بررسی‌ها باید مستند و مستدل و مطابق با قانون باشد اذعان داشت: خوشبختانه در این دوره شاهد رسیدگی دقیقی از طرف هیئت اجرایی بودیم که امید است این افراد مورد تایید شورای نگهبان نیز قرار بگیرند.

 

🔹 به‌گفته وی، از ۱۰۵ نفری که در حوزه‌ی انتخابیه نیشابور، فیروزه، زبرخان و میان‌جلگه ثبت‌نام قطعی ‌کردند، صلاحیت ۷۱ نفر که شامل ۶۵ کاندیدای مرد و ۶ کاندیدای زن می‌باشد، تایید شده است.

 

🔹 انتخابات دوره دوازدهم مجلس، اسفندماه امسال برگزار می‌شود و نامزدهایی که صلاحیت آن‌ها توسط هیات‌های اجرایی تایید نشده می‌توانند به هیات نظارت، که زیر نظر شورای نگهبان فعالیت می‌کند، اعتراض کنند.

image_print