رئیس شورای شهر مشهد درباره حکم شهلا؛

داوری را به افکار عمومی می‌سپارم

رئیس شورای شهر مشهد گفت: ما همچون گذشته داوری درباره ماهیت موضوع و تناسب میان جرم انتسابی و مجازات در نظر گرفته‌ شده را به حقوق‌دانان و افکار عمومی می‌سپاریم.

محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد در یادداشتی که با موضوع محکومیت امیر شهلا، عضو شورای شهر مشهد در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرده، نوشته است:

« هوالحق

آقای امیر شهلا، عضو محترم شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، از غالب اتهامات اخلاقی که علت موجب آغاز پرونده ایشان بود در کلیه مراحل بدوی، تجدیدنظر و دیوان عالی تبرئه شد، همچنین در ارتباط با اتهام مالی نیز در دادگاه تجدید نظر تبرئه شد.

با اعتراض دادگستری استان و اعمال ماده ۴۷۷ در دیوان عالی کشور، رای برائت دادگاه تجدید نظر نقض شد و رای دو سال زندان برای ایشان قطعی و از هفته جاری به اجرا در آمد.

ما همچون گذشته داوری درباره ماهیت موضوع و تناسب میان جرم انتسابی و مجازات در نظر گرفته‌ شده را به حقوق‌دانان و افکار عمومی می‌سپاریم.

به باور ما به عنوان یک سنت الهی، در محضر خداوند متعال، اگر داوران این پرونده به صواب و عدالت عمل کردند، وظیفه خود را انجام داده‌اند، اما در غیر این‌ صورت این دنیای فانی دار مکافات است و قطعا نتیجه عمل خود را در منظر مردم خواهند دید.

مردم در طول نزدیک به سه سال از آغاز فعالیت شورای پنجم شاهد بودند که ایشان در مورد خدمت به مردم، به ویژه محرومینِ جامعه آرام و قرار نداشت و از تمام ظرفیت اجتماعی خود استفاده می‌کرد، خواه برای حل مشکل مسکن خانواده‌ای که پنج قلو به دنیا آوردند، یا کاشتن حلزون گوش برای مادری ناشنوا، تا تامین کولر کلاس دانش‌آموزان یک منطقه محروم و کمک به بیماران خاص و یا سایر نیازمندان.

«امیر» همچنین در آغاز  شرایط کرونا با همت جامعه صنعتی مشهد کمک‌های ارزشمندی را سازماندهی کردند برای خرید تجهیزات پزشکی؛ مواردی که از یاد و خاطره مردم قدرشناس مشهد بیرون نخواهد رفت.

مطمئن هستم آقای امیر شهلا زندان را هم به فرصتی برای تفکر بیشتر و تقویت فضای خودسازی، خیرخواهی و کمک به دیگران تبدیل خواهد کرد، از درگاه ایزد منان سلامتی برای والدین سالخورده و بیمارش، شکیبایی و بردباری برای همسر و فرزندانش و عاقبت به خیری  و آزادی هرچه سریع‌تر برای ایشان مسئلت دارم.»

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *