ترافیک و تراکم در اطراف حرم رضوی باید کاهش یابد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بستر حمل و نقل عمومی درون شهری در مشهد باید به‌گونه‌ای توسعه یابد که حجم ترافیک و تراکم در اطراف حرم مطهر کاهش یابد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مجمع مشورتی آستان قدس رضوی متشکل از نماینده ولی فقیه و استاندار خراسان رضوی و جمعی از مدیران استانی با اشاره به اینکه زائر محوری یکی از اولویت‌های اصلی آستان قدس رضوی است، افزود: فراهم آوردن شرایط زیارت توأم با آرامش برای زائران یکی از وظایف تمامی دستگاه‌های دخیل در امر سفر زائران در استان است که باید با برنامه‌ریزی‌های صحیح در جهت ارتقاء آسایش زائران و فراهم آوردن شرایط زیارتی توأم با آرامش، امنیت برای زائران بارگاه نورانی امام رضا (ع) کوشید.

وی با بیان اینکه در حوزه امنیت، باید ضمن رعایت اصول امنیتی به‌گونه‌ای عمل کرد که تسهیل امر زیارت دچار خدشه نشود، تصریح کرد: زائران بارگاه منور رضوی باید به بهترین نحو مورد ارج، اکرام و احترام قرار بگیرند تا زیارتی خاطره انگیز و سرشار از آرامش داشته باشند.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: باید شرایطی فراهم شود که زائر از لحظه‌ای که قصد سفر به مشهد می‌کند تا هنگامی که به شهر و دیار خود باز می‌گردد، دغدغه‌ و مشکلی به لحاظ مسکن، پارکینگ، رفت و آمد و… نداشته باشد.

وی ادامه داد: در شهر مشهد بستر حمل و نقل عمومی درون شهری باید به‌گونه‌ای توسعه یابد که حجم ترافیک و تراکم در اطراف حرم مطهر کاهش یابد، این امر تردد راحت‌تر و در نتیجه افزایش تعداد تشرف‌های زائران و مجاوران مشهدی را به بارگاه قدس رضوی بدنبال خواهد داشت.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه آستان قدس رضوی آمادگی هرگونه همکاری برای گره گشایی از مشکلات زائران و تسهیل امر زیارت را دارد، تصریح کرد: ضمن ارج نهادن به تمام اقداماتی که تاکنون صورت گرفته اما باید در عمل شاهد تحقق اتفاقی مبارک برای تسهیل رفت و آمد زائران بود و این امر مستلزم ورود جدی تمام دستگاه‌های اجرایی است.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *