الحاق اراضی جاده باغرود «نیشابور»

احسان ارکانی: الحاق اراضی جاده باغرود به محدوده شهری نیشابور در دستور کار شورای عالی شهرسازی است

الحاق اراضی جاده باغرود به محدوده شهری نیشابور در دستور کار شورای عالی شهرسازی است!

 

احسان ارکانی در گفت و گو با خبرنگار «صبح امروز» در نیشابور در خصوص صحبت‌های شهردار نیشابور مبنی بر اینکه الحاق اراضی جاده باغرود در بازنگری طرح تفصیلی جدید توسط مشاور پیش‌بینی نشده است، اظهار کرد: موضوع الحاق اراضی جاده باغرود ارتباطی با مطالعات طرح تفصیلی ندارد.

 

نماینده مردم نیشابور، فیروزه، زبرخان و میان‌جلگه در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس الزامات نهضت ملی مسکن و عدم وجود زمین در محدوده شهری نیشابور، تصمیم وزارت راه و شهرسازی برای حل مشکل ۱۴ هزار خانوار نیشابوری ثبت‌نام شده در سامانه مسکن ملی، الحاق ۱۱۰ هکتار از اراضی جاده باغرود به محدوده شهر برای احداث واحد‌های مسکونی نهضت ملی مسکن است که ارتباطی به شهرداری نیشابور ندارد.

 

وی تاکید کرد: بدیهی است درصورت تصویب این الحاق در شورای عالی شهرسازی موضوع اعلام و به دستگاه‌های ذیربط از جمله فرمانداری و شهرداری نیشابور ابلاغ شده و به محدوده فعلی شهر نیشابور اضافه خواهد شد.

 

ارکانی تصریح کرد: طبق درخواست و پیگیری‌هایی که شخصا از وزیر راه و شهرسازی داشتم، با اعزام هیات کارشناسی مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی و انجام آزمایشات فنی، موضوع فرونشست اراضی جاده باغرود منتفی اعلام شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

 

نماینده مردم نیشابور، فیروزه، زبرخان و میان‌جلگه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلفات اخیر رخ داده در حوزه شهرسازی شهرداری نیشابور، عنوان کرد: افزایش نظارت و ارتقای سلامت اداری در شهرداری نیشابور مهمترین عامل پیشگیری از سودجویی در حوزه زمین و املاک خواهد بود.

 

لازم به ذکر است طی روزهای گذشته شهردار نیشابور با اعلام این خبر که زمین‌های شمال بیمارستان حکیم به محدوده شهر نیشابور محلق نمی‌شود، بیان کرده بود: در سال ۱۳۹۶ به دلیل اینکه اراضی شمال بیمارستان حکیم به لحاظ کشاورزی مرغوب تشخیص داده شد و همچنین شاهد فرونشست در این زمین‌ها بودیم از این رو اراضی جاده باغرود وارد محدوده شهری نیشابور نشدند.

 

سید‌حسن میرفانی در ادامه توضیحاتش خاطر نشان کرده بود: با قاطعیت عرض می‌کنم در طرح تفضیلی که در دست اقدام است به هیچ وجه قرار نیست زمین‌های شمال بیمارستان حکیم به محدوده شهری ملحق شود.

image_print