cdi

چرا سهامداران پدیده از استانداری تقدیر کردند؟

سیده ریحانه موسوی

پیش از تحولات راهگشای اخیر، فعالیت شرکت پدیده شاندیز که ۱۳۰ هزار سهامدار دارد، در پی مطرح شدن تخلفات گسترده در “فروش سهام، تغییر غیرمجاز کاربری زمینهای کشاورزی، پرداخت نکردن حقوق دستگاه‌های ذیربط، دریافت نکردن گواهی پایان کار” و دیگر تخلفات مدیران این شرکت، چهار سال پیش با دستور مراجع قضایی متوقف شد. مراجع قضایی در مرحله نخست، دفاتر فروش و عرضه سهام شرکت را با حکم دادستانی خراسان رضوی بستند و بعد از مدتی فعالیتهای کل این پروژه نیز متوقف شد.
به گزارش روزنامه «صبح امروز» حل مشکل سهامداران و فعال کردن مجدد پروژه پدیده شاندیز ظرف چهار سال اخیر از دغدغه‌های جدی و سنگین مسوولان بود به‌طوری که سه سال پیش با تشکیل ‘ستاد تدبیر' در خراسان رضوی اقداماتی برای راه‌اندازی دوباره و سر و سامان دادن به وضعیت شرکت پدیده شاندیز صورت‌گرفت.

علی رسولیان: خوشبختانه قیمت سهام پدیده در بورس افزایش داشته‌، خرید و فروش سهام ابنیه نیز در اتاق مبادلات و سایر فرآیند‌های آن نیز در حال انجام است

 

دریک سال و نیم گذشته ۴۰ جلسه با هدف و موضوع رسیدگی به وضعیت شرکت پدیده شاندیز در خراسان رضوی و در سطح ملی برگزار شده‌، اهمیت دادن به اوضاع ۱۲۱ هزار سهامدار این شرکت و احقاق حقوق آنان در قالب قانون موجب چنین توجهی به این شرکت شده ‌است.

پرونده ۱۲۰ جلدی شرکت پدیده از ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با برپایی ۱۶ جلسه دادگاه در مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت و در شانزدهمین روز تیر ماه سال گذشته ختم رسیدگی آن اعلام و روز ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۸ رای ۵۰۹ برگی این پرونده صادر شد. بر اساس رای قطعی قاضی دادگاه رسیدگی به پرونده پدیده که روز پنجم مرداد ماه ۱۳۹۸ اعلام شد “محسن پهلوان مقدم” متهم ردیف نخست به تحمل حبس ابد محکوم و ۲۱ متهم دیگر این پرونده علاوه بر الزام به استرداد مال تحصیل شده از فعالیت‌‌هایشان در شرکت پدیده شاندیز، به مجازات‌هایی از تحمل ۲ تا ۲۰ سال حبس در زندان محکوم شدند.

اقدامات دستگاههای اجرایی برای رفع مشکلات پدیده

در همین مدت تلاش‌های همزمان مسئولان در سطح استانی و کشوری برای رفع مشکلات شرکت پدیده و خروج سرمایه هنگفت آن از رکود، منجر گشایش کار با عقد مجموعه قراردادهایی با ۴۵ شرکت پیمانکاری و مشاور جزء و کل برای ساخت و تکمیل پروژه‌های شرکت پدیده از مهرماه سال گذشته شد.

اقدامات خوبی در سطح ملی و استانی توسط استانداری و با همکاری وزارت کشور، معاونت اقتصادی وزارت کشور، همه نهادها و سازمان‌های استانی برای حل مشکلات پدیده انجام شد. مجوز‌های لازم و قانونی برای اماکن مسکونی و تجاری اخذ شد، اتاق مبادلات OTC تشکیل شد و حسابرسی مجموع شرکت‌های پدیده نیز انجام شد.

علیرضا رزم حسینی: شرکت پدیده شرایط سختی را پشت سر گذاشت که باید از رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه و دستگاه قضا، وزیر کشور، وزیر امور اقتصادی و دارایی و همه مدیرانی که در ساماندهی این شرکت تلاش کردند، تشکر کنیم

هم‌اینک گروه شرکت‌های پدیده در قالب ۶ شرکت اصلی و دو مؤسسه وابسته در حال فعالیت است. این شرکت دو سایت اصلی اداری و پروژه گردشگری در شهر شاندیز خراسان رضوی و جزیره کیش استان هرمزگان دارد و بطور میانگین دو هزار نفر در بخشهای مختلف پروژه‌های شرکت پدیده در شهر شاندیز واقع در فاصله ۴۰ کیلومتری شمال غرب مشهد مشغول کار هستند.

نماد معاملاتی شرکت بین‌المللی پدیده شاندیز با عنوان “گشان” نیز هم‌اینک در فهرست اوراق بهادار “بازار پایه فرابورس ایران” قرار گرفته و از روز بیستم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ بازگشایی می‌شود.

گروه شرکت‌های پدیده در قالب شش شرکت اصلی و دو مؤسسه وابسته در حال فعالیت است. این شرکت دو سایت اصلی اداری و پروژه گردشگری در شهر شاندیز خراسان رضوی و جزیره کیش استان هرمزگان دارد و بطور میانگین دو هزار نفر در بخش‌های مختلف پروژه‌های شرکت پدیده در شهر شاندیز واقع در فاصله ۴۰ کیلومتری شمال غرب مشهد مشغول کار هستند

 

به جهت این اقدامات مفید در راستای بهبود شرایط شرکت پدیده، چندی پیش جمعی از نمایندگان سهامداران مردمی شرکت پدیده با حضور در استانداری، ضمن دیدار با استاندار خراسان رضوی، از وی به دلیل ساماندهی مشکلات این شرکت تقدیر و تشکر کردند.

تقدیر استاندار از دستگاههای اجرایی
استاندارخراسان رضوی از استاندار سابق، رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه و دستگاه قضا، وزیر کشور، وزیر امور اقتصادی و دارایی و همه مدیرانی که در ساماندهی این شرکت تلاش کردند، تشکر کرد. علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در این زمینه بیان کرده «سهامداران شرکت پدیده در حال حاضر امکان این را دارند که سهامشان را در بورس با قیمت مناسبی بفروشند و در حال حاضر با یک شرکت توانمند استانی و ملی روبرو هستیم وهر زمان که لازم باشد برای تامین مالی و هدایت به مسیر بهتر در خدمت شرکت پدیده هستیم».
در این راستا سهامداران پدیده به دلیل اقدامات انجام‌شده به جهت ساماندهی مشکلات شرکت پدیده، از استاندار تجلیل کردند.

افزایش سهام شرکت پدیده

علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در گفت‌وگو با خبرنگار «صبح امروز» بیان کرد: شرکت پدیده امروز شرکتی قدرتمند و موفق است که در بورس فعالیت دارد و مجمع آن تشکیل شده است و هیئت مدیره آن توسط سهامداران مشخص شده‌است و مبادلات بورسی درآن انجام می‌شود‌.

وی ادامه داد: خوشبختانه قیمت سهام پدیده در بورس افزایش داشته‌است، خرید و فروش سهام ابنیه نیز در اتاق مبادلات در حال انجام است و سایر فرآیند‌های آن نیز در حال انجام است.

گفتنی است رسولیان از بیان جزئیات جلسه تقدیر سهامداران و همچنین بیان اقدامات استانداری در این راستا امتناع کرد.

برچسب‌ها: تقدیر سهامداران / تقدیر از استانداری/ پدیده شاندیز/ سهام پدیده/ استانداری/ ساماندهی مشکلات پدیده/ بازاربورس/ سهام ابنیه/ نماد معملاتی/ نماد گشتا/.

Emeil: srm.6671@gmail.com

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *