استاندار خراسان رضوی از موفقیت‌های سال 98 خبر داد؛

کارنامه موفق مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی

استاندار خراسان رضوی گفت: رهبر معظم انقلاب همواره بر اهمیت موضوعات اقتصادی تاکید کرده‌اند، بنابراین راهبرد مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان در مسیر درستی قرار دارد و باید با جدیت آن را دنبال کنیم.

به گزارش صبح امروز، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه شورای هماهنگی معین‌های اقتصاد مقاومتی استان که با حضور برخی مدیران و ارتباط ویدئوکنفرانسی با فرمانداران و ارکان مثلت توسعه اقتصادی فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته هماهنگی کاملی با ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و رئیسان دادگستری ها داشتیم و به لطف امام رضا (ع) از همدلی مثال زدنی در بین ارکان مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی برخوردار هستیم.

وی با اشاره به اینکه کارنامه خراسان رضوی در سال 98 بسیار موفق بود، افزود: هر چند با شیوع ویروس کرونا، کشور و به تبع آن خراسان رضوی تحت تاثیر قرار گرفت اما در مجموع سال گذشته استان کارنامه بسیار موفقی داشت، به نحوی که اکنون حدود 28 درصد از معین‌های اقتصادی درگام پنجم و ششم یعنی گام اجرای برنامه‌ها هستند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: همچنین تاکنون 186 معین اقتصاد مقاومتی در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی مسئولیت توسعه شهرستان ها و آبادانی روستاها را برعهده گرفته‌اند که اقدام ارزشمندی به شمار می‌رود.

رزم‌حسینی با اشاره به گذشت یک سال از آغاز فعالیت نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی ابراز کرد: دبیر این نهاد به همراه مجموعه خود همانند یک مجاهد سخت کوش در حوزه اقتصادی شبانه‌روز در حال فعالیت است که نشان از پیگیری کار و سماجت در اجرای سیاست‌های مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان دارد.

وی با اشاره به اینکه کارنامه موفق مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی متعلق به همه مسئولان و ارکان حاکمیت استان است، تصریح کرد: قوانین مزاحم پیش روی سرمایه گذاران در استان را احصا کرده‌ایم و امیدواریم در آغاز فعالیت دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی زمینه برای اصلاح این قوانین فراهم شود.

استاندار خراسان رضوی به ظرفیت‌های خوب استان برای بهبود فضای کسب و کار اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های خوبی نظیر شورای تامین، ستاد تدبیر، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و کمیته تامین مالی در استان وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای بهبود این فضا استفاده کرد.

رزم‌حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نامگذاری شعار سال های اخیر از سوی مقام معظم رهبری با عناوین اقتصادی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره در سخنرانی‌های مختلف بر اهمیت موضوعات اقتصادی تاکید کرده‌اند، بنابراین راهبرد مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان در مسیر درستی قرار دارد و باید با جدیت آن را دنبال کنیم.

وی به همدلی میان ارکان مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و حمایت آن‌ها از کسب‌وکار اشاره کرد و افزود: امسال حتما رویکرد جدیدی در حوزه‌های اقتصادی خواهیم داشت، از طرفی هم در سال جاری و در راستای تحقق جهش تولید به سمت بهبود فضای کسب و کار پیش خواهیم رفت.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مجاهد اقتصادی همانند مجاهد عرصه جنگ با دشمن نباید خسته شود، تصریح کرد: امسال در راستای تحقق جهش تولید و ارتقای شاخص‌های اقتصادی و فرهنگی با هم همصدا خواهیم شد.

رییس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: دستگاه قضایی بر اساس تاکید رییس قوه قضاییه از فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی در این استان حمایت می‌کند.

غلامعلی صادقی نیز در نشست شورای هماهنگی معین‌های اقتصاد مقاومتی در مشهد افزود: امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب سال جهش تولید نامگذاری شده توقع ما از فعالان اقتصادی این استان افزایش چند برابری تولید است و دستگاه قضایی از تمامی بنگاه‌های اقتصادی حمایت می‌کند.

وی با اشاره به طرح مثلث توسعه اقتصادی  فرهنگی در خراسان رضوی ادامه داد: برای همکاری و همدلی بی سابقه‌ای که در حوزه تولید و فعالیت اقتصادی با محوریت استاندار این استان از سال گذشته شکل گرفته، تشکر و قدردانی می‌کنم.

مدیر کل اداره بازرسی استان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: عملکرد سال گذشته الگوی مثلث توسعه اقتصادی‌ فرهنگی در زمینه جذب سرمایه گذاری در این استان موفق بوده که جای قدردانی دارد.

حجت الاسلام موسی فتوحی افزود: امیدواریم امسال نیز که به سال جهش تولید نامگذاری شده شاهد تداوم اینگونه اقدامات و تلاش‌ها باشیم.

رییس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی نیز در این نشست گفت: استاندار این استان با سرعت مسایل مطرح شده توسط نمایندگان مردم به ویژه در حوزه اقتصادی را مورد رسیدگی قرار می‌دهد که جای تشکر دارد.

حجت الاسلام‌ نصرالله پژمانفر افزود: نمایندگان مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی نیز حمایت از برنامه‌های اقتصادی این استان را وظیفه خود می‌دانند.

وی ادامه داد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی اقدامی بابرکت است که امیدواریم امسال نیز با جدیت ادامه پیدا کند.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *