shampoo

انتقاد سرپرست توس از برنامه‌ریزی نامناسب؛

تنش بین فدراسیون کشتی و تیم خراسانی بالا گرفت!

سرپرست تیم کشتی “تا ثبت جهانی توس” خراسان رضوی گفت: ادعا شده که تیم رعد ستارگان از نیروهای مسلح مجوز دارد، اما نمی‌دانیم چرا این مجوز منتشر نمی‌شود؟

فرصت ریکاوری نداریم

حسین یوسفی در مورد هفته شلوغ تیم کشتی «تا ثبت جهانی توس» با برگزاری سه مسابقه در 24 ساعت، اظهار داشت: به خاطر اعزام سه کشتی‌گیر ما با تیم امید به بوداپست، مسابقه هفته سوم مان با تیم رعد ستارگان به تعویق افتاد و روز یکشنبه مشخص شد که باید طی پنجشنبه و جمعه هفته جاری سه مسابقه با تیم‌های رعد، دانشگاه آزاد و لرستان برگزار کنیم. ظاهرا این تصمیم بنا به اصرار تیم دانشگاه آزاد بوده است. در واقع باید در شرایطی مقابل آنها قرار بگیریم که روز قبلش برابر رعد ستارگان روی تشک رفته‌ایم ولی آنها تازه نفس به دیدار ما و رعد می‌آیند که فرصت ریکاوری نداشته‌ایم. این شرایط ناعادلانه است از سازمان لیگ درخواست داشتیم که فاصله‌ای بین دو مسابقه ایجاد شود که درنهایت قبول نشد. ما هرچقدر هم ایستادگی کردیم، درنهایت خواسته دانشگاه آزاد پذیرفته شد و در شهر خودمان این شرایط را به ما تحمیل کردند.

وی با اشاره به عدم استفاده این تیم از کشتی‌گیران رده سنی امیدش در مبارزه هفته اول دور رفت لیگ برتر برابر دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: آن زمان خیلی اذیت شدیم، صبح گفتند که این کشتی بدون حضور ملی‌پوشان امید دو تیم برگزار می‌شود و ما برای آنها بلیت نگرفتیم و تلاشی برای رساندن آنها سر وزن نشد، اما بعد در انتهای شب گفته شد که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم که طبیعتا وقتی دیدیم سرمربی تیم ملی امید هم از این وضعیت ناراضی است، به خاطر منافع ملی تصمیم به عدم استفاده از این نفرات گرفتیم درحالیکه تیم رقیب می‌دانست می‌تواند از امیدهایش استفاده کند.

یوسفی همچنین تاکید کرد که جمال عبادی کشتی‌گیر این تیم بوده که برای اترک خراسان شمالی کشتی گرفته است: این یک کار غیراخلاقی بود که انجام شد و سازمان لیگ هم علی‌رغم اعتراض ما هنوز واکنشی نشان نداده است. جمال عبادی با ما در سازمان لیگ قرارداد امضا کرد و حتی به نام تیم ما برای او آیدی کارت صادر شد اما بعد دیگر تلفن همراهش را خاموش کرد و جواب ما را نداد. وقتی هم در این خصوص از سازمان لیگ پرسیدیم گفتند که یک طرفه قراردادش را فسخ کرده و مشخص نیست چرا کسی مانعش نشده است. او با ما قرارداد بسته و این واقعا بی‌نظمی است.

وی ادامه داد: وقتی جمال عبادی به این شکل سر وزن کشی نیامد، مجبور شدیم کشتی‌گیر نوجوان‌مان را از وزن 70 کیلوگرم به 74 کیلوگرم ببریم و او مقابل کشتی‌گیر فیکس تیم ملی (رضا افضلی) شکست بخورد و امتیاز کامل این دیدار از دست برود. این هم یکی دیگر از آسیب‌هایی بود که به تیم ما وارد شد. حالا هم نمی‌دانیم چرا اصرار دارند تیم خسته ما، مقابل دانشگاه آزاد قرار بگیرد و با درخواست تعویق مسابقه موافقت نکردند.

رعد ستارگان در لیست نیروهای مسلح نیست

سرپرست نماینده کشتی خراسان رضوی در لیگ برتر آزاد همچنین به وضعیت تیم رعد ستارگان اشاره کرد و گفت: ادعا شده که تیم رعد ستارگان از نیروهای مسلح مجوز دارد، اما نمی‌دانیم چرا این مجوز منتشر نمی‌شود؟ بدیهی است اگر کشتی گیر سرباز، تیمی را نماینده نیروی مسلح بداند خود را موظف می‌داند که با مبالغ ناچیز برای آنها کشتی بگیرد و این مسئله خیلی مهم است که واقعا تیم در لیست نیروهای مسلح باشد، اما تا آنجا که ما پیگیری کرده‌ایم اسم رعد ستارگان در لیست نیروهای مسلح نیست یا سندی بر این مبنا به رویت ما ذی‌نفعان لیگ نرسیده است. خوب است که سازمان لیگ این مجوز را رسانه‌ای کند تا همه آن را ببینند.

واکنش سازمان لیگ به انتقادات نماینده استان

روابط عمومی سازمان لیگ فدراسیون کشتی نسبت به انتقادات تیم «تا ثبت جهانی توس» واکنش نشان داد.

در پی انتقادات حسین یوسفی سرپرست تیم «تا ثبت جهانی توس» از تصمیمات اخیر سازمان لیگ فدراسیون کشتی در مورد برنامه مسابقات، فسخ قرارداد جمال عبادی با نماینده خراسان رضوی و عقد قرارداد با تیم اترک خراسان شمالی و همچنین موضوع مجوز تیم رعد ستارگان از نیروهای مسلح،  روابط عمومی این توضیحات زیر را به خبرگزاری تسنیم ارائه کرد.

1-در خصوص اظهارات سرپرست این تیم، ما یک هفته پیش هم مجوز تیم رعد ستارگان ساری از نیروهای مسلح را برای ایشان فرستادیم و هیچ مشکلی هم درخصوص رسانه‌ای کردن و انتشار آن نداریم.

2-در مورد ادعایی که تیم «تا ثبت جهانی توس»درخصوص جمال عبادی دارد، این کشتی‌گیر به سازمان لیگ آمد و گفت می‌خواهد با تیم «تا ثبت جهانی توس» قرارداد ببندد. قرارداد از سوی او امضا شد اما طرف دوم قرارداد هم باید باشد که قرارداد رسمی شود اما از تیم توس نماینده‌ای نیامد که آن را امضا کند. بعد از آن خود جمال عبادی گفت می‌خواهد قراردادش را فسخ کند، گفتیم نمی‌توانید؛ اما او اعلام کرد مگر تیم توس امضا کرده که قرارداد اعتبار داشته باشد؟ حرف وی منطقی ودو در این خصوص از رئیس و دبیر فدراسیون هم پرسیدیم که مشخصا وقتی یک نفر قرارداد بسته اما نه سازمان لیگ امضا کرده و نه طرف دوم، کشتی‌گیر می‌گوید یک طرفه بوده و حرفش هم درست است. بنابراین می‌تواند یک طرفه هم قرارداد را فسخ کند.

3- صدور آیدی‌کارت به معنای رسمیت داشتن قراردادها نیست چرا که ما با اعتمادی که به همه دوستان‌مان در باشگاه‌ها داشتیم هرکدام لیستی را همراه با عکس می‌آورند، مبنا را بر اعتماد گذاشتیم اما اینها از اعتماد همکاران ما سوءاستفاده کردند و درحالیکه قرارداد عبادی یک‌طرفه بود، او را هم در لیست خود قرار داده و برایش آیدی‌کارت صادر شد. آن آیدی کارت رسمیتی ندارد. صادر کردن آیدی‌کارت که کاری ندارد‌، مهم ثبت قرارداد در شرایطی رسمی و قانونی است.

4-در مورد زمان مسابقات تیم کشتی «تا ثبت جهانی توس» هم ما نظرات این تیم را در برنامه مسابقات مد نظر قرار دادیم اما مسئله این است که نمی‌توانیم فقط به تقاضای آنها عمل کنیم و طبیعتا سایر تیم‌ها را هم باید مد نظر قرار دهیم. با این وجود ما آمادگی داریم که مسابقه دو تیم دانشگاه آزاد اسلامی و تیم «تا ثبت جهانی توس» را عقب بیندازیم.

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *