shampoo

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد؛

همکاری با لبنان در زمینه گردشگری سلامت

استاندار خراسان رضوی برای توسعه همکاری ها با وزارت بهداشت لبنان در زمینه گردشگری سلامت اعلام آمادگی کرد.

علی‌رضا رزم‌حسینی در دیدار وزیر بهداشت لبنان و هیأت همراه که در محل دفتر استاندار انجام گرفت، اظهار کرد: به واسطه وجود مضجع شریف امام رضا(ع) در مشهد، سالانه حدود 30 میلیون زائر ایرانی و 3 میلیون زائر خارجی به این کلانشهر سفر می‌کنند.

وی افزود: آمار ورود زائران به مشهد هر سال حدود 10 تا 15 درصد افزایش می یابد و به منظور خدمت رسانی به این حجم زائر، زیرساخت های درمانی بسیار خوبی در سطح استان ایجاد شده است.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: وجود فرودگاه بین المللی در کلانشهر مشهد یک ظرفیت بسیار خوب برای توسعه گردشگری به ویژه در حوزه سلامت است که می تواند بیش از پیش زمینه توسعه همکاری ها را فراهم کند.

وی در ادامه بر ضرورت توسعه همکاری ها بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت بهداشت لبنان تاکید کرد و گفت: این آمادگی وجود دارد که در راستای انتقال تجربه، توسعه گردشگری سلامت و صادرات تجهیزات پزشکی و بیمارستانی گام های جدی برداشته شود.

رزم‌حسینی خطاب به وزیر بهداشت لبنان خاطرنشان کرد: همکاری های جمهوری اسلامی ایران و لبنان بعد از انقلاب افزایش یافته و روز به روز درحال گسترش است لذا امیدواریم سفر جنابعالی به خراسان رضوی سرآغاز یک همکاری مستمر بین وزارت بهداشت لبنان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد باشد.

وزیر بهداشت لبنان هم در ادامه این دیدار از حسن استقبال استاندار خراسان رضوی و دیگر مسئولان استانی تقدیر کرد و گفت: مشهد در اذهان مردم لبنان به ویژه شیعیان به عنوان یک شهر مقدس شناخته می شود و کشور ایران را هم یک کشور دوست و کمک کننده به لبنان می دانیم.

جمیل جبق با تاکید بر اینکه مردم لبنان هیچ گاه خدمات جمهوری اسلامی ایران به این کشور را فراموش نخواهند کرد، افزود: به عنوان وزیر بهداشت لبنان از توسعه روابط بین دو کشور به ویژه در حوزه بهداشت و درمان استقبال می کنم.

وی تصریح کرد: سطح علمی ایران در زمینه تکنولوژی و پزشکی را درک می کنیم و در تلاش هستیم که از این ظرفیت برای توسعه روابط بین دو کشور استفاده کنیم.

گفتنی ست؛ در این دیدار تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت بهداشت لبنان در حضور مقامات دو کشور به امضا رسید.

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *