یک معلول را می‌توان با آموزش مناسب، وارد بازار کار کرد

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای خراسان رضوی گفت: یک معلول نیز انسانی است که می‌تواند با آموزش مناسب وارد بازار کار شده و خدماتی شایسته را ارائه نماید.

افشین رحیمی در گردهمایی مدیران مراکز و کلینیک‌های توان‌بخشی معلولان مشهد که با هدف معرفی توانمندی‌های آموزشی مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای غرب مشهد (ویژه توانیابان) در این مرکز برگزار شد، بیان کرد: ایجاد این مرکز در واقع فصل جدیدی در خدمت به جامعه معلولان است که در راستای عدالت اجتماعی و ایجاد فرصت‌های برابر اجتماعی برای معلولان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه «چه کار خیری بهتر از احیا کردن یک فرد»، ایجاد مراکز ویژه معلولان را هم‌پایه احداث مدرسه و مسجد عنوان کرد و ادامه داد: یک معلول نیز انسانی است که می‌تواند با آموزش مناسب وارد بازار کار شده و خدماتی شایسته را ارائه نماید.

رحیمی ارائه آموزش‌های تخصصی به معلولان را نیازمند همکاری و تبادل تجربیات دستگاه‌های ذی‌ربط دانست و خاطرنشان کرد: در این صورت است که می‌توان بهترین شیوه‌ها را شناسایی و اجرا کرد تا شاهد نتیجه مطلوب و قابل قبول باشیم.

وی اضافه کرد: معلولیت محرومیت نیست؛ بنابراین می‌توان با آموزش، این قشر از جامعه را از کنج خانه‌ها بیرون آورد و وارد اجتماع و یا حتی وارد چرخه تولید و اشتغال نمود.ل

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی ضمن تاکید بر توانمندسازی معلولان با ایجاد و راه‌اندازی مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای ویژه معلولان در مشهدگفت: این ظرفیتی است که باید به نحو صحیح و در راستای اهداف مورد نظر مورد استفاده واقع شود و عدم تحقق این مساله را حق شرعی دانست که بر زمین خواهد ماند.

حمیدرضا پوریوسف ضمن اعلام آمادگی جهت هرگونه تعامل و همکاری با آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان، ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر اشتغال یکی از مسائل کلیدی کشور است، وظیفه است تا از پتانسیل موجود در مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای غرب مشهد (ویژه توانیابان) استفاده بهینه صورت گیرد.

مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای غرب مشهد (ویژه توانیابان) با هفت کارگاه در زمینه‌های فناوری اطلاعات، صنایع چوب، صنایع پوشاک، صنایع فرش، صنایع چرم، گوهرتراشی و هنرهای تزئینی از اسفندماه سال گذشته راه‌اندازی شده و به ارائه آموزش‌های مهارتی ویژه معلولان پرداخته است.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *