عضو شورای عالی استان‌ها خبر داد:

تصویب اصلاح تبصره ماده 5 قانون تاسیس شورای عالی معماری و شهرسازی در نهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها

به گزارش صبح امروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، موسی الرضا حاجی بگلو در گفت‌و‌گویی پیرامون مصوبه امروز شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: طرح دو فوریتی اصلاح تبصره ماده 5 قانون تاسیس شورای عالی معماری و شهرسازی طی هفته‌های اخیر از طرف اینجانب در شورای عالی استان‌ها مطرح شده بود؛ ماده 5 کمیسیونی با عنوان کمیسون ماده 5 دارد که در خصوص طرح‌های تفصیلی شهرها می‌باشد که در تبصره این ماده شهرداری تهران مستثنی شده بود و دبیرخانه کمیسیون ماده 5 در شهرداری تهران تشکیل می‌شود.

عضو شورای عالی استان‌ها به عنوان طراح طرح اصلاح تبصره ماده 5 قانون تاسیس شورای عالی معماری و شهرسازی از تصویب آن خبر داد.

نایب رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: با اصلاح این تبصره به جز شهرداری تهران شهرداری‌های سایر کلانشهرها همانند تهران، دبیرخانه کمیسیون ماده 5 در شهرداری کلانشهرها تشکیل خواهد شد که باعث کاهش بروکراسی اداری و تسریع در بررسی طرح‌های تفصیلی و سایر امور در این خصوص خواهد شد.

وی افزود: طرح دو فرویتی اصلاح تبصره در صحن علنی شورای عالی استان‌ها مطرح و پس از ارائه توضیحات به سایر اعضای شورا، با موافقت حداکثری به تصویب رسید.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بیان کرد: شورای عالی استان‌ها پس از مجلس شورای اسلامی و دولت تنها نهادی است که می‌تواند به صورت مستقیم طرح به مجلس ارائه دهد، بدین جهت طرح دو فوریتی که امروز در شورای عالی استان‌ها به تصویب رسید طی روزهای آتی به جهت سیر مراحل قانونی، به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌گردد.

حاجی بگلو گفت: در این راستا دبیرخانه کمیسیون ماده 5 در شهرداری‌های کلانشهرها مستقر گردیده و شهردار به عنوان رئیس دبیرخانه منصوب می‌گردد؛ این اصلاح اتفاق بزرگ و خوبی است مشکلاتی که کلانشهرها در ماده 17 قانون درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با آن مواجه بودند، با اصلاح تبصره رفع شده و نگرانی در این حوزه نخواهیم داشت.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *