مجلس به دنبال راهپیمایی مجاز معترضان

آصفری ، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور می گوید : به طور مثال، اعتراض بازنشسته‌ها و معلمان حق است، ولی باید افراد غیرمرتبط را از این صنف‌ها جدا کرد. از این‌رو در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، در حال بررسی طرحی هستیم که اجازه راهپیمایی با مجوز را به معترضان بدهیم.
محمدحسن آصفری نماینده اراک معتقد است، هم مجلس و هم دولت متوجه شده‌اند که فشار تورم بسیار زیاد است و به تبع آن، سفره مردم نسبت به گذشته خیلی کوچک شده است. او می‌گوید: بخشی از فضای ایجاد شده به تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران برمی‌گردد و بخشی دیگر آن، داخلی و به خاطر تصمیمات نپخته‌ای است که از گذشته تا امروز گرفته شده است.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور می‌گوید: دولت گذشته هم، همه را معطل برجام و برداشتن تحریم‌ها کرد و هیچ‌گاه لایحه‌ای را به مجلس در جهت اصلاح ساختار اقتصاد و جراحی اقتصادی نفرستاد. اگر این روند از گذشته به مرور آغاز می‌شد، اکنون شاهد این حجم از فشار بر زندگی مردم نبودیم.
آصفری در پاسخ به اینکه مماشات مجلس با دولت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ گفت: به اعتقاد من، دولت تاکنون در نظارت بر کار دولت، کوتاهی نکرده است. تذکر، سوال و حتی استیضاح‌هایی که در دستور کار است این گواه را می‌دهد. با این تفاسیر، دولت هم متوجه برخی مسائل شده است و از این‌رو، سرعت جراحی اقتصادی را کم کرده است.
نماینده اراک در واکنش به فضای امنیتی کشور که به تبع اعتراضات مردمی شکل گرفته است، گفت: اعتراض به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و اساساً هر اعتراضی که بدون سلاح باشد، اجازه آن در قانون اساسی دیده شده است. شایسته نیست فردی به نفسِ اعتراض مسالمت‌آمیز، اعتراض کند. موضوعی که نگرانی‌ها را زیاد کرده، حضور افرادی است که بعضاً شکم‌شان سیر است، اما در این اعتراضات مردمی و صنفی، دنبال سوءاستفاده هستند.
وی می‌گوید: به طور مثال، اعتراض بازنشسته‌ها و معلمان حق است، ولی باید افراد غیرمرتبط را از این صنف‌ها جدا کرد. از این‌رو در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، در حال بررسی طرحی هستیم که اجازه راهپیمایی با مجوز را به معترضان بدهیم. حتی می‌خواهیم فضایی را ایجاد کنیم که محل تجمع را هم خود معترضان پیشنهاد کنند. اگر این موضوع به قانون تبدیل شود، فضای امنیتی کمتر می‌شود، زیرا سوءاستفاده‌گران را می‌توان از معترضان واقعی تشخیص داد.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *