یک منتخب شورای ششم اعلام کرد:

گزینه های شهرداری مشهد به 9 نفر رسید

عضو منتخب شورای ششم شهر مشهد از مشخص شدن  ۹ گزینه برای انتصاب به عنوان شهردار مشهد خبر داد.

به گزارش صبح امروز به نقل از ایسنا موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در خصوص فرآیند انتخاب شهردار مشهد اظهار کرد: در ابتدا هر کدام از اعضای شورا پنج گزینه را معرفی کردند که از بین آن‌ها و طبق فرآیند و شاخص‌های مدنظر ۳۲ نفر برای تصدی شهرداری انتخاب شد. از بین این افراد تعدادی با اعلام انصراف در فرآیند ارزیابی قرار نگرفتند و تعدادی هم انتخاب نشدند. نهایتا در مرحله بعد، از ۳۲ گزینه به ۲۱ گزینه رسیدیم.

وی افزود: در جلسه روز گذشته نیز ۹ کاندیدا برای تصدی شهرداری انتخاب شدند. طی جلسات آینده از این افراد دعوت می‌شود تا برنامه‌های مورد نظر خود را اعلام کنند. هر فردی که برنامه‌ قوی‌تر داشته باشد و نگاهش برای مشهد بتواند تغییر و تحول عظیمی را ایجاد کند، انتخاب خواهد شد. تصمیم داریم زودتر این بررسی‌ها انجام شود.

9 گزینه راه‌یافته به مرحله بعد

عضو منتخب شورای ششم شهر مشهد بیان کرد: این افراد به ترتیب حروف الفبا سیدعبدالله ارجائی، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد کشور، سعید حسینقلی‌زاده مقدم، مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهردار مشهد، سیدعلی حسینی، مدیرکل بنیاد مستضعفان خراسان رضوی، براتعلی خاکپور، عضو چهارمین دوره شورای شهر مشهد، رضا شیران خراسانی، نماینده سابق مردم مشهد در مجلس، محمود عیدی، مدیرعامل موسسه عمران و توسعه رضوی، خلیل‌الله کاظمی، معاون  حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، کیانوش کیامرز، مدیرعامل شرکت قطارشهری شهرداری مشهد و علی اصغر نیشابوری، مدیرعامل سابق سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری مشهد، هستند.

مهم‌ترین شاخص‌ها

حاجی بگلو تصریح کرد: از جمله مهمترین شاخص‌هایی که در انتخاب شهردار مد نظر داریم، جهادی و انقلابی بودن، جوان بودن، توانمندی، پاکدستی، مثبت بودن عملکرد افراد در سمت‌هایی که داشته‌اند، تحصیلات، تجربیات و چگونگی نگاه آن‌ها به لحاظ فکری است.

انصرفی‌ها

وی افزود: از جمله افرادی که از فرآیند انتخاب انصراف داد، مهدی برادران از مدیران ارشد آستان قدس رضوی است که اعلام کرد من در جایی که هستم می‌مانم و خدا به من توفیق خدمت در این مکان را داده است و برای ورود به مجموعه شهرداری تمایل ندارم. به جز وی افراد دیگری هم بودند که انصراف دادند.آقای کلائی، شهردار کنونی مشهد، هم جزو گزینه‌های اولیه بود که در فرایند انتخاب به مراحل بعدی نیامد.

دلیل ورود سریع به فرآیند انتخاب شهردار

عضو منتخب شورای ششم شهر مشهد عنوان کرد: برخی دوستان می‌گویند چرا با این سرعت به فرآیند انتخاب شهردار ورود کرده‌ایم. در پاسخ باید بگوییم که بعد از انتخابات ما هر روز جلسه برگزار و کارهای مختلفی را پیگیری می‌کنیم که انتخاب شهردار هم جزو موضوعاتی مهم است که در مقدمات ورود ما به شورا باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شود و اولویت دارد. به همین دلیل در حال انتخاب شهردار هستیم که در روند کاری منتخبین خللی ایحاد نشود و خدمت‌رسانی به مردم را بیشتر از قبل دنبال کنیم.

برخی از سوابق ۹ نفر نهایی به همراه برخی سوابق اجرایی آن‌ها آمده است.

سید عبدالله ارجائی:

مدیرعامل بنیاد 15 خرداد کشور، مدیرکل ستاداجرایی فرامین امام (ره)  در خراسان رضوی، معاون فرماندار مشهد، مدیرامور اجتماعی شهرداری مشهد، فرماندار فاروج، هیئت مدیره نمایشگاه بین المللی مشهد.

سعید حسینقلی زاده مقدم:

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری مشهد، مدیراجرایی بافت‌فرسوده آبکوه، شهردار منطقه 10 مشهد.

سیدعلی حسینی:

مدیرکل بنیاد مستضعفان استان خراسان رضوی، شهردار تربت‌جام، فرماندار چناران، مدیرعامل پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد.

براتعلی خاکپور:

عضو شورای اسلامی شهر مشهد در دوره چهارم، شهردار گلبهار، استاد تمام دانشگاه فردوسی مشهد، دکتری برنامه ریزی شهری.

رضا شیران خراسانی:

نماینده سابق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، جانباز دفاع مقدس، مشاور عالی شهردار تهران در حوزه منابع انسانی مشاور عالی وزیر کشور در حوزه بازرسی.

محمود عیدی:

شهردار سبزوار، معاون عمرانی استانداری چهار محال و بختیاری، شهردار منطقه ثامن مشهد، مدیرعامل شرکت بتن ماشین آستان‌قدس‌رضوی.

خلیل الله کاظمی:

معاون عمران و حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد، معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد، مدیر عامل سازمان بازیافت و تبدیل مواد شهرداری مشهد و سرپرست سازمان خدمات موتوری شهرداری مشهد.

کیانوش کیامرز:

مدیرعامل شرکت قطارشهری شهرداری مشهد.

علی اصغر نیشابوری:

مدیرعامل سامزان اتوبوس‌رانی شهرداری مشهد، مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری مشهد، مدیرکل حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *