با حضور شهردار مشهد و برخی از اعضای شورای شهر:

دسترسی مشهد به طرقبه شاندیز تسهیل شد

با حضور شهردار مشهد و برخی از اعضای شورای شهر:

دسترسی مشهد به طرقبه شاندیز تسهیل شد

دسترسی مشهد به طرقبه شاندیز افتتاح و شهردار مشهد با اشاره به افتتاح مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به شاندیز گفت: اکنون زمینه برای اجرای پروژه چپ گرد غیر همسطح مشهد – طرقبه به عنوان آخرین قطعه پازل ترافیکی مسیرهای دسترسی به شهرستان های طرقبه و شاندیز آماده است.

به گزارش صبح امروز محمد رضا کلائی در مراسم افتتاح مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به شاندیز از پل مهندس پرتوی که با حضور رییس و جمعی از اعضای شورای شهر، معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، افزود: ابتدای فروردین امسال بود که جلسه ای با معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک در خصوص پروژه مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به شاندیز (پل مهندس پرتوی) داشتم و با توجه به معارضات پیش روی پروژه گفتم که اتمام آن تا مرداد امکان پذیر نیست.

پیچیده بودن تملک و معارض‌ها

وی با بیان اینکه موضوعات فنی و غیر فنی پیش روی این پروژه از جمله تملک های مورد نیاز و سایر معارضات به قدری پیچیده بود که اولویت اجرای آن حداقل از ذهن خودم خارج بود، اظهارکرد: اما پیگیری بسیار مجدانه دکتر کاظمی و تاکید بر اجرای کار آنقدراثر گذار بود که پروژه ای که حداقل یک سال ونیم در حوزه مطالعات قفل شده بود به اجرا درآمد.

شهردارمشهد تصریح کرد: زمانی همه چیز فراهم است و کاری را انجام می دهیم، اما زمانی است که هیچ چیز فراهم نیست و یک کار انجام می شود، پروژه مسیر دسترسی تقاطه آزادگان به شاندیز از آن دست پروژه هایی بود که هیچ چیز برای اجرای آن فراهم نبود و با تلاش های معاون عمران، حمل ونقل وترافیک، همکارانشان، مدیرعامل سازمان عمران و شهردار منطقه دوازده محقق شد که از این بابت تشکر می کنم.

اهمیت به لحاظ پدافند غیرعامل

کلائی ادامه داد: این مسیر علاوه بر ایجاد دسترسی برای مردم ،از نظر پدافند غیر عامل نیز بسیارمهم است زیرا منطقی نیست تنها راه دتسرسی مشهد به شهرستانهای طرقبه و شاندیز فقط از یک مسیر باشد که با اجرای این پروژه و پروژه آزادراه مشهد- چناران موضوع حل شده است.

وی با اشاره به اینکه تکمیل پازل حل مشکل ترافیک مسیرهای منتهی به طرقبه وشاندیز اجرای یک چپ گرد است خاطرنشان کرد: برای این کار نیاز است تا یک چپگرد غیرهمسطح جهت انتقال بار ترافیکی مسیر رفت از پل پرتوی به سمت جاده شهرستان طرقبه ایجاد شود .

شهردارمشهد ادامه داد: اجرای این چپگرد پروژه سنگینی نیست و می توان با یک عملیات خاکی این چپگرد را اجرا کرد.

کلائی افزود: به دلیل فراهم نبودن دسترسی های جایگزین برای ما سخت بود که این چپگرد را اجرا کنیم اما اکنون با بهره برداری از مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به شاندیز، مسیر جایگزین فراهم شده است و شرایط آماده اجرای چپگرد مذکور به عنوان آخرین قطعه پازل ترافیکی این منطقه است.

وی گفت: امیدواریم دوستان شورای ششم از ابتدای شروع به کار اهتمام کنند تا عملیات اجرایی این پروژه از پاییز که بار ترافیکی این محدوده سبکتر است آغاز و تا نوروز سال 1401 آماده بهره برداری شود.

گفتنی است، شورای استان از محمد رضا کلائی به عنوان شهردار برتر استان از میان 80 شهراستان تجلیل کرد.

انتقال 1000سفر از بولوار وکیل آباد به مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به کنار گذر شاندیز

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: با بهره برداری از مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به کنار گذر شاندیز، 1000سفر از بولوار وکیل آباد به این مسیر منتقل و ترافیک بولوار وکیل آباد کاهش پیدا خواهد کرد.

خلیل‌الله کاظمی افزود: برای حل ترافیک‌ بولوار وکیل‌آباد طرح‌های مختلف با هزینه‌های سنگین وجود داشت اما در نهایت در جلسات با متخصصین، شهردار، پلیس راهور و… چندین پازل طراحی شد که این پروژه یکی از آنها ست.

وی با بیان اینکه،دیگر قطعات پازل اصلاح هندسی و تعریض پل پرتوی، انتقال ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس به مسیر کندرو و اجرای زیرگذر شهید برونسی بود که انجام شد، اظهارکرد: در مرحله بعدی تلاش شد از انتقال ترافیک بزرگراه امام علی(ع) به وکیل‌آباد جلوگیری شود که پروژه امروز به همین دلیل اجرا شده است.

آخرین قطعه پازل ترافیک انتهای وکیل‌آباد

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: قطعه آخر پازل ترافیکی انتهای بولوار وکیل آباد و مسیرهای دسترسی به شهرستانهای طرقبه و شاندیز، خط مرزی بین مشهد و شاندیز و تقاطع زیرگذر ورودی به سمت شاندیز و خروجی به سمت طرقبه است.

کاظمی اضافه کرد: برای رفع این مشکل نیاز به احداث یک چپ گرد نیم سطحی داریم که با اجرای آن مشکل ترافیکی مربوط به این محدوده حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در اوج ترافیک هر ساعت ۷۵۰۰ خودرو به سمت طرقبه و شاندیز حرکت می‌کردند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۶۰۰ خودرو از طریق بزرگراه امام علی(ع) بود.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: با بهره برداری از مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به کنارگذر شاندیز بالغ بر هزار سفر از بولوار وکیل‌آباد به این مسیر منتقل می‌شود، و درکنار آن به پارک چهل بازه هم خدمات خواهد داد.

پروژه مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به شاندیز پاسخ به مطالبه مردم بود

هم‌چنین عضو شورای شهر مشهد گفت: اجرای پروژه مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به شاندیز پاسخ مدیریت شهری و شورای شهربه مطالبه مردم بود.

مجتبی بهاروند افزود: ساماندهی ترافیک سنگین میدان نمایشگاه و پل مهندس پرتوی در انتهای بولوار وکیل‌آباد یکی از خواسته‌های شهروندان مشهدی بود که از ابتدای فعالیت شورای پنجم، مورد توجه قرار گرفت.

وی اضافه کرد: به اعتقاد بسیاری از شهروندان و کارشناسان، مشهد در این دوره به یک کارگاه بزرگ عمرانی و ساختمانی تبدیل شده است.

عضو شورای شهر مشهد تصریح کرد: میدان نمایشگاه مصداق عینی و بارز این گفته است؛ با پروژه‌های عمرانی که در این نقطه تعریف و اجرایی شد، رکود و ترافیک و سکون گذشته امروز به حرکت و پویایی و روانی ترافیک تبدیل شده است.

بهاروند با بیان اینکه کارهای بزرگی در دوره مدیریت شهری برخاسته از شورای پنجم انجام شد، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که قطعه دیگری از پازل ترافیکی این محدوده در روزهای پایانی فعالیت شورای شهر، به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: امیدواریم این عزم، همت، جدیت و این مسیر در شورای ششم نیز استمرار داشته باشد.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *