رییس شورای شهر مشهد:

نگاه دوگانه به مدیریت شهری مشکل‌ساز است

رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: داشتن رویکرد و نگاه دوگانه به حوزه امور مدیریت شهری مشکل‌ساز و متفاوت با رفتار علوی است.
به گزارش صبح امروز محمدرضا حیدری روز گذشته در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: در فضای مدیریت شهری و شهرداری همه در معرض این آسیب هستیم و نگاه دوگانه مساله‌ساز است، طبق سیره و عدل علوی، نگاه و رفتار دوگانه در هیچ کاری قابل قبول نیست و این گونه رفتارها با  عدالت ناسازگار است.

وی ادامه داد: همراهی و تعامل دستگاه‌های مختلف با مجموعه مدیریت شهری قابل تقدیر است ولی از برخوردهای دوگانه برخی سازمان‌ها و مجموعه‌ها نیز به شدت گله‌مند هستیم و بر اساس مستندات، نوع مواجهه آنها با مدیران شهری، نیروها، مصوبات شورای شهر و شان و جایگاه اعضای شورای پنجم تفاوت برجسته‌ و روشنی با ادوار گذشته دارد که مشکل‌ساز خواهد بود و آثار زیان‌باری در کارآمدی و تعامل و اثربخشی‌ها خواهد داشت.

رییس شورای شهر مشهد گفت: رفتارهای دوگانه با مفهوم عدالت ناسازگار است، هرنوع نگاه منفعت‌طلبی و فسادزا از سوی هر شخصی در مجموعه مدیریت شهری، خط قرمز ماست و نه تنها همراهی نمی‌کنیم بلکه مدعی نیز خواهیم شد.

وی افزود: در شورای اسلامی شهر مشهد با نگاه تعاملی در راستای توسعه شهر تلاش کردیم و این رویه را ادامه می‌دهیم، اولویت، مردم هستند و تمام اقدامات باید با رویکرد رضایت مردم انجام شود تا به امیدآفرینی و اعتمادسازی بینجامد.

حیدری ادامه داد: باید سیره امام علی (ع) در ارکان مختلف جامعه و زندگی جاری باشد، اجرای عدالت، پرهیز از رفتار دوگانه و حرمت شکنی از ویژگی‌های بارز حضرت علی (ع) بود و ما هم در شورای پنجم شهر مشهد با الگوگیری از سیره علوی در حد توان و فارغ از هر رویکرد و نگاه حزبی و سیاسی در جهت رفاه مردم تلاش کردیم، کم و کاستی‌هایی نیز البته وجود دارد که از این بابت از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

همچنین در نشست امروز شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت پیش رو بودن “روز وکیل مدافع” مجتبی زاهدیان رییس هیات مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی مورد تقدیر اعضای شورای شهر مشهد قرار گرفت.

تکلیف منطقه توس هرچه سریعتر مشخص شود

رییس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد گفت: می‌بایست تکلیف منطقه توس و طرح راهبردی محدوده منفصل توس واقع در حاشیه شمال شرقی این کلانشهر هرچه سریعتر مشخص شود.

سیدمسعود ریاضی روز دوشنبه در نشست شورای اسلامی شهر مشهد افزود: حدود ۲۵ سال از فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر توجه بیشتر به توس گذشته و در ۲۵ سال گذشته هیچ کاری در توس انجام نشده ‌است.

وی ادامه داد: هشست سال از ابلاغ طرح محدوده منفصل توس توسط استانداری می‌گذرد اما اکنون که طرح راهبردی آن آماده شده است اعلام می کنند این محدوده به اشتباه ابلاغ شده است و محدوده منفصل را قبول ندارند.

عضو شورای شهر مشهد گفت: مطالعه طرح راهبردی یک سال به طول انجامید و این طرح ۲.۵ سال در نوبت تایید قرار گرفت و با این میزان هزینه و اتلاف زمان امروز شهرداری با محدوده ای مواجه است که حدود آن مشخص نیست اما در آن خدمات ارائه می‌دهد.

وی افزود: شهرداری در هشت سال گذشته در این محدوده اختیار صدور پروانه نداشته است و تنها خدمات ارائه کرده است و مردم نیز از این وضعیت نارضایتی فراوانی دارند و تنها شهرداری و شورای شهر که در نوک پیکان انتقادات قرار دارند آماج حملات انتقادات قرار گرفته‌اند.

ریاضی ادامه داد: چرا مدیریت شهری باید در خارج از محدوده خدمات شهری ارائه خدمت کند؟ این سیاست شترمرغی شهر را آزار می دهد.
رییس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای شهر مشهد با تبریک فرارسیدن روز مهندس گفت: هم‌اکنون تنها در شهر مشهد ۴۰ هزار مهندس دارای پروانه اشتغال مشغول فعالیت هستند آنها برخلاف تصور عمومی در آموزشگاه‌ها به خوبی آموزش می بینند اما بزرگترین نقیصه در کار مهندسی کمبود یا نبود فناوری است  و اگر نه در حوزه دانش مهندسی بسیار غنی هستیم.

وی گفت: افتخار هموطنی و هم ولایتی بودن با خواجه نصیر الدین توسی نصیب ما شده و توس که امروز همه نگران آن هستیم موطن این بزرگوار بوده است و افزون بر بر ۶۰۰ ستاره در عالم علوم و ادب از توس سربرآورده اند و ساخت پارک مفاخر در محدوده توس باید با جدیت بیشتری پیگیری و عملیاتی شود.

سال ۱۳۸۳ منطقه ۱۲ شهرداری مشهد در راستای توسعه این کلانشهر به سوی غرب با محدوده‌ای به وسعت ۲ هزار و ۱۵۴ هکتار و حریم پنج هزار هکتار تاسیس شد و در اردیبهشت ۱۳۹۲ محدوده منفصل توس که در شمال غربی مشهد واقع شده به مساحت سه هزار و ۴۴۸ هکتار به این منطقه ملحق شد.
این منطقه از نظر وسعت مقام نخست را در بین مناطق شهرداری مشهد دارد و حدود ۱۷ درصد مساحت کل این کلانشهر را به خود اختصاص داده است.

اقدامات شورای پنجم در مباحث حقوقی بی‌نظیر بوده است

هم چنین مجتبی زاهدیان رئیس هیئت مدیره کانون وکلا استان خراسان رضوی در این جلسه شورای شهر مشهد گفت: با بیان اینکه در همین دوره شاهد اقدامات بی‌نظیری در مباحث حقوقی از سوی شورای شهر و شهرداری بودیم که بعضی از آنها به الگویی برای سایر شهرهای کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: از جمله این موضوعات می‌توان به شهر ترمیمی اشاره داشت و تشکیل کمیسیون حقوقی نیز در شورای پنجم نشان از توجه آنها به مباحث حقوقی دارد.

 

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *