cdi

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی خبر داد:

احداث اولین شهرک صنعتی پسماند شرق کشور

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در جلسه کمیته راهبردی شهرک پسماند صنعتی استان بر لزوم همکاری دستگاه‌های مرتبط به منظور تسریع در احداث این مجموعه بزرگ تاکید کرد.

میثم کرمانی با اشاره به جلسه شورای راهبردی شهرک پسماند ویژه و صنعتی استان که ظهر امروز، 16 دی ماه، با حضور نمایندگان 15 دستگاه اجرایی مرتبط با این پروژه در سالن جلسات سازمان همیاری به عنوان دبیر این کمیته برگزار شد، گفت: امیدواریم با همکاری و تلاش تمامی دستگاه ها اجرای این پروژه مهم در حوزه زیست محیطی استان با سرعت بیشتری دنبال شود.

وی با اشاره به تعیین وظایف هریک نهادها در جلسه امروز، افزود: با توجه به ظرفیت و توان تخصصی حوزه مدیریت محیط زیست سازمان همیاری و تجربیات موفق این حوزه، پروژه  احداث شهرک صنعتی پسماند استان در راستای کمک به حل بسیاری از معضلات و مسائل محیط زیستی ناشی ازتولید پسماند بر مدیریت شهری و زندگی شهروندان از سوی استانداری به سازمان همیاری شهرداریهای به عنوان سرمایه گذار و مجری احداث شهرک خصوصی پسماند استان واگذار شده است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی بیان کرد: پس از این جلسه با تعیین وظایف هر یک از دستگاه ها پروژه وارد فاز مطالعاتی، اخذ مجوزات لازم،اختصاص پهنه و آغاز عملیات زیرساختی خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود در نیمه دوم سال آینده شاهد افتتاح و بهره‌برداری از آن باشیم.

وی با اشاره به انجام اقدامات لازم برای فراخوان شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف مرتبط با پسماند، بیان کرد: این فراخوان به منظور جذب شرکتهای مختلف درحوزه های صنعتی، ویژه، بازیافت، فرآوری، تفکیک و… پسماند جهت استقرار در شهرک خصوصی پسماند صنعتی استان صورت خواهد گرفت.

کرمانی خاطرنشان کرد: شهرک خصوصی پسماند استان، اولین مجموعه ملی صنعتی حوزه پسماند در کشور است که با هدف ساماندهی هرچه مطلوب‌تر پسماندهای تولیدی صنعتی و ویژه استان و پیشگیری و به حداقل رساندن مشکلات ناشی از آن در خراسان رضوی احداث خواهد شد.

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *