رمارم: حضور در ورزشگاه حق زنان تمام شهرهاست

 

 

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: زنان تمام شهرهای کشور باید حق حضور در ورزشگاه ها برای تماشای مسابقات ملی و لیگ برتر فوتبال را داشته باشند و این حق فقط منحصر به تهران نباشد.

به گزارش ایرنا، شهناز رمارم روز یکشنبه با تاکید بر تسهیل ورود زنان به ورزشگاه ها در مسابقات ملی و تعمیم آن به مسابقات لیگ برتر فوتبال افزود: اگر از نظر قانونی برای حضور بانوان در ورزشگاه ممانعتی نباشد باید زمینه این حضور برای همه بانوان در سراسر کشور فراهم باشد.

وی اظهار داشت: بانوان سایر شهرها نیز حق دارند همانند پایتخت نشینان برای تماشای مسابقات فوتبال در ورزشگاه حضور داشته باشند.

وی با اشاره به حضورش در انتخابات رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: تاکیدم برای حضور در این انتخابات و رسیدن به مرحله رقابت نشانگر این بود که ممانعت قانونی برای حضور بانوان در این عرصه وجود ندارد و باید زمنیه های لازم برای این حضور فراهم شود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: البته برای حضور بانوان در ورزشگاه باید فرهنگ سازی لازم نیز انجام شود، فضای داخل ورزشگاه باید محیط مناسب برای حضور بانوان باشد و علاوه بر زمینه سازی عرفی برای تحقق این موضوع، فرهنگسازی نیز باید صورت گیرد.

وی اظهار داشت: با تسهیل ورود زنان به ورزشگاه ها و تعمیم آن به مسابقات لیگ برتر فوتبال، در تمام مسابقات خانگی تیم فوتبال شهر خودرو در ورزشگاه حاضر خواهم شد.

فیفا در نامه رسمی که برای فدراسیون فوتبال ارسال کرد، تا ۱۵ جولای (۲۴ تیر) به این فدراسیون فرصت داد تا گزارش مقدماتی در باره اقداماتی که برای حضور زنان و خانواده‌ ها در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ انجام داده است به آنها ارائه کند.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *