کشور را باید با تفکر بخش خصوصی اداره کرد

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه برای تعالی فرهنگ اقتصادی در این استان شب و روز نمی شناسم، گفت: دولت را باید با تفکر بخش خصوصی اداره کرد .

علی رضا رزم حسینی در دیدار با قائم مقام تولیت آستان قدس و مدیران اقتصادی این مجموعه با اشاره به چالش های اداره کشور افزود: تمرکز گرایی، بوروکراسی اداری، اختلافات سیاسی، بزرگ بودن دولت و‌گران اداره کردن آن، عدم توجه به فرهنگ اقتصادی در آموزه های دینی، عدم انسجام ارکان حکومت، قوانین مزاحم و عدم تناسب اختیارات استانداران متناسب با وظایف آن ها از جمله این چالش هاست.
وی عنوان کرد: با توجه به این شرایط نمی توان دست روی دست گذاشت و منتظر ماند ، بلکه باید روش مدیریتی جدیدی ارائه کرد که بتوان از تمامی ظرفیت ها استفاده کرد.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: به همین منظور مثلث توسعه اقتصادی با اضلاع نمایندگان مجلس در شورای اسلامی، کارگزاران حکومت و سرمایه گذاران به عنوان مجاهدان اقتصادی ترسیم شد.
رزم حسینی خاطر نشان کرد: ائمه جمعه به عنوان شخصیت های تاثیر گذار و صاحب تریبون باید مروج این موضوع باشند.
وی با تاکید بر اینکه من استاندار جاریه نیستم، افزود: با حضور میدانی و استقبال از سرمایه گذاران سالم و توانمند به دنبال توانمند سازی جوامع محلی و تقویت اقتصاد خانوار هستم که یکی از مهمترین اهداف نظام و انقلاب اسلامی است.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در  استانداری به روی سرمایه گذاران باز است؛ گفت: آستان قدس به عنوان یک ظرفیت عظیم در استان و کشور باید مورد توجه قرار گرفته و از ظرفیت و توان این مجموعه برای توسعه استان و کشور بهره گرفت .
رزم حسینی با بیان اینکه باید کشور را با توان و ظرفیت بخش خصوصی و شرکت ها بسازیم ؛ تصریح کرد : در این راستا خراسان رضوی به ۱۲ منطقه اقتصادی متناسب با حوزه های انتخابیه ۱۲ گانه تقسیم کرده و در پی آن هستیم که برای هر یک از آن ها متولی خاصی معرفی و تعیین کنیم.
وی افزود: تا کنون برای چهار منطقه اقتصادی متولی مشخص شده و ۳۹ شرکت و مجموعه اقتصادی نیز متقاضی سرمایه گذاری در این مناطق ۱۲ گانه اقتصادی هستند.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه به همکاری پایدار با آستان قدس امیدوار هستم، گفت: آستان قدس رضوی نیز می تواند در هریک از این مناطق که تمایل دارد، سرمایه گذاری کند .

حل مساله، سودآوری و تناسب اجرا

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی هم در این جلسه ضمن اعلام آمادگی آستان قدس رضوی برای مشارکت در اجرای طرح توسعه اقتصادی استان تاکید کرد و گفت: بر اساس برنامه اقتصادی آستان قدس رضوی سه معیار؛ حل مساله کشور سودآوری مناسب و تناسب اجرای طرح های اقتصادی با ظرفیت ها و جایگاه آستان قدس رضوی مورد توجه است.
اجرای طرح توسعه اقتصادی استان هم در همین راستاست که از آن استقبال می کنیم.
سید رضا فاطمی امین از آمادگی آستان قدس رضوی برای قرار گرفتن به عنوان معین اقتصاد مقاومتی در منطقه سرخس خبر داد.

 

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *