یا مجوز ندهید یا تا آخر پای آن بایستید

استاندار خراسان‌رضوی گفت: برای برگزاری کنسرت یا نباید مجوز داد و اگر مجوزی صادر می‌شود باید تا آخر پای آن ایستاد زیرا این نوع اقدامات برای مردم و نظام هزینه ایجاد می‌کند.

به گزارش «صبح امروز»، علیرضا رزم حسینی در دیدار با اعضای شورای قضایی استان افزود: ما مخالف جریان‌ها و فعالیت‌های سیاسی نیستیم اما اینکه منجر به دعواهای سیاسی شود و از آرمان‌های نظام عقب بمانیم و منجر به ناکارآمدی شود، پذیرفته و قابل قبول نیست

وی اضافه کرد: هیچکس با فحشا موافق نیست اگر دستگاهی قرار است کنسرت برگزار کند باید از صفر تا 100 آن را مدیریت نماید تا حواشی ناخوشایند و نامطلوب ایجاد نشود.

وی افزود: باید فضایی ایجاد شود که کنسرت‌ها و موسیقی، زیرزمینی نشود و افراد بتوانند با خانواده در محیط امن و عاری از حواشی از کنسرت بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: اصل برگزاری کنسرت درست است اما با اقدامات ناهنجار و غیرعرفی و دینی مخالفم از این رو باید در شورای فرهنگ عمومی استان بر مبنای سیاست‌های فرهنگی استان در این زمینه سیاستگذاری شود و به سمتی حرکت کنیم که خراسان‌رضوی رضوی را در شان امام رضا (ع) اداره نماییم.

وی تصریح کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که میلیون‌ها زائری که هرساله با تحمل رنج سفر و مسائل مختلف به مشهد می‌آیند در بازگشت دستاوردهای معنوی و فرهنگی خوبی همراه داشته باشند.

همدلی دستگاه‌ها در فعالیت‌های سیاسی

رزم‌حسینی گفت: فعالیت سیاسی وقتی منزلت دارد که خروجی آن منجر به رفاه و افزایش دیانت مردم شود. ما مخالف جریان‌ها و فعالیت‌های سیاسی نیستیم اما اینکه منجر به دعواهای سیاسی شود و از آرمان‌های نظام عقب بمانیم و منجر به ناکارآمدی شود، پذیرفته و قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر وحدت تاکید کرده‌اند، افزود: ما به عنوان خدمتگزار موظفیم در این راستا حرکت کنیم .

وی ادامه داد: بدین منظور در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی هم افزایی و همدلی را در راستای حل مشکلات مردم و بهبود وضعیت معیشت و اقتصاد استان را دنبال می‌کنیم.

رزم‌حسینی اظهار کرد‌: هر چه چسبندگی، همبستگی و همدلی بین دستگاه‌های اداره استان و قضایی بیشتر شود مردم بیشتر منتفع می‌شوند و خدمات بهتر و شایسته‌تری در سایه این تعامل و همراهی ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه معتقد به پیشگیری از وقوع جرم و حتی پیش بینی و پیش آگاهی هستیم، افزود: آمادگی داریم شورای پیشگیری از وقوع جرم را با همکاری دستگاه قضا راه‌اندازی کنیم تا قبل از اینکه تخلفی صورت گیرد آگاهی لازم داده شود ضمن آنکه با آموزش و آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی مناسب می‌توان از وقوع بسیاری از تخلفات جلوگیری کرد. یا حتی اگر صلاحیت فرد مورد تردید باشد نسبت به جابه‌جایی او اقدام نمود.

کار پدیده در مراحل نهایی

رزم‌حسینی در ادامه در موضوع شرکت سرمایه‌گذاری پدیده هم گفت : برای حل مشکل این مجموعه و 120 هزار سهامدار آن در دوره علیرضا رشیدیان استاندار سابق اقدامات خوبی انجام شده است و پروژه‌ای که از اساس غیر قانونی شکل گرفته بود، امروز مراحل قانونی آن طی شده و به مرحله نهایی کار رسیده است.

وی با بیان اینکه موضوع پدیده، مهم و دغدغه مردم است، اظهار کرد: طی هشت روز گذشته حضور خود در استانداری خراسان‌رضوی سه جلسه در این رابطه داشته‌ام و اگر این دغدغه را به خوبی به سرانجام برسانیم اعتماد مردم مردم افزایش می‌یابد.

وی اظهار کرد: در این میان اگر دستگاه‌های نظارتی و پیشگری کننده به موقع و صحیح اقدام می‌کردند، اصلا چنین مشکلی بروز نمی‌کرد که چندین سال وقت و انرژی همه بخش‌ها را درگیر کند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: بزودی جلسه‌ای دراین خصوص با دادگستری استان برگزار خواهیم کرد تا با تدبیر، سهامداران به حق و حقوق خود برسند.

جهاد اقتصادی وظیفه همه ما

وی با اشاره به مشکلات مختلف در جامعه از تولید، بیکاری، جوانان تحصیل کرده و غیره اظهار کرد: در عصر انفجار اطلاعات آنان توقع کار و اشتغال مناسب دارند و حق آنان است که از شغل مناسب و توام با عزت برخوردار باشند.

رزم حسینی ادامه داد: همانگونه که در دوران دفاع مقدس جهاد و حضور در میدان نبرد و پشتیبانی از این رزمندگان وظیفه همه ما بوده امروز هم جهاد اقتصادی وظیفه است.

وی عنوان کرد: برای حرکت در جهت توسعه، در استان 12 منطقه اقتصادی بر اساس حوزه‌های انتخابیه طراحی شده است که برای هر یک از این مناطق در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی شده است.

رزم‌حسینی افزود: با همکاری دستگاه قضایی باید فضایی در خراسان بوجود آوریم که امنیت سرمایه‌گذاری افزایش یافته و انگیزه سرمایه گذاران برای ورود به استان ارتقا یابد. نباید فضایی را ایجاد کنیم که بهانه‌ای برای مدیران در عدم انجام کار بوجود آید.

استاندار خراسان‌رضوی تصریح کرد: امروز فرار سرمایه از خراسان‌رضوی زیاد است و مصارف منابع بانکی و سپرده‌ها با هم همخوانی ندارد و در واقع پرداختی‌ها به نسبت حجم سپرده‌ها پایین است.

وی اظهار کرد: فعالان اقتصادی بخشی از درآمد خود را از استان خارج می‌کنند و بخشی از تسهیلات به خارج استان داده می‌شود در حالی که باید این منابع در استان صرف شود.

وی گفت: با کلید زدن طرح توسعه اقتصادی و 12 منطقه طراحی شده در این راستا از روز گذشته تلاش می‌کنیم در راستای توسعه استان گام برداریم و معین‌های اقتصادی هم برای این مناطق تعیین می‌شود و با هدف تولید و اشتغال حرکت خواهند کرد که در کرمان در 5 نقطه این طرح اجرا شده و موفق هم بوده است. امیدواریم از شروع سال جدید این طرح با همراهی بخش‌های مربوطه به ویژه دستگاه قضایی اجرایی شود.

وی گفت: کلید توسعه اقتصادی، سرمایه گذاران و کارآفرینان هستند، نباید فرار سرمایه صورت گیرد و سرمایه گذار باید حمایت شود. در واقع باید به گونه‌ای عمل شود که سرمایه گذار احساس کند اگر بر مدار قانون حرکت کند همه بخش‌ها چون دستگاه قضا از او حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد : هیچ کس و هیچ جریانی را نمی توانیم و نباید حذف کنیم. من استاندار دولت اعتدال هستم و با روش اعتدال و میانه‌روی و کمک همه جریان‌ها تلاش می‌کنم امور را به سرانجام مناسب رسانده و استان در حد و اندازه‌های واقعی آن ظاهر شود.

امیرمحمد سلمانیان

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *