تحصیل 450 دانشجوی افغانستانی در دانشگاه فردوسی مشهد

رییس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد از تحصیل 450 دانشجوی افغانستانی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا، زینب موذن‌زاده امروز در نشست خبری “چهارمین جشنواره فرهنگ ملل” که در اداره دانشجویان بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهافزودار کرد: نحوه ورود دانشجویان افغانستانی به دانشگاه فردوسی از سه طریق صورت می گیرد؛ ابتدا دانشجویانی افغانستانی که از کودکی ساکن ایران هستند و به وسیله کنکور وارد دانشگاه می شوند؛ دسته دوم دانشجویانی که از به واسطه تفاهم‌نامه‌های مشترک در دانشگاه بورسیه می شوند و برخی دیگر از آنان نیز دانشجویان شهریه‌پرداز و غیربورس هستند.

وی با اعلام اینکه 1300دانشجوی بین الملل از 23 کشور دنیا در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، تصریح کرد: این دانشجویان از کشورهای لبنان، یمن،تاجیکستان، فرانسه، اسپانیا، آلمان، آمریکا، ژاپن و کره در مقاطع مختلف تحصیلی و به شکل زبان آموز تحصیل می‌کنند.

موذن‌زاده با تاکید براینکه دانشگاه فردوسی دانشگاهی پیشرو در حوزه دیپلماسی علمی در کل کشور مقدم است، بیان کرد: ما تمایل داریم دانشجویان ایرانی و غیرایرانی را درکنار یکدیگر در یک محیط جمع کنیم و برای ایجاد تعامل سازنده میان آنان تلاش می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای ما باعث افتخار است که با تربیت دانشجویان بین الملل و بازگشت آنان به عنوان متخصص به کشورشان، سهمی در تعالی این کشورها داشته باشیم.

رییس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: ما تصمیم داریم در صورت فراهم شدن شرایط  برای تمام دانشجویان عراق و افغانستان مقیم ایران در دانشگاه فردوسی جشن فارغ‌التحصیلی به عنوان یک رویداد فرامنطقه‌ ای برگزار کنیم.

موذن زاده با اعلام اینکه چهارمین جشنواره فرهنگ ملل از 12 الی 14 تیرماه در دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره با حضور سفیران، سرکنسولگری‌ها و رایزن‌های علمی و فرهنگی کشورهای مختلف در این دانشگاه برگزار خواهد شد. این جشنواره با همکاری دانشگاه فردوسی و شهرداری مشهد برگزار خواهد شد.

وی، هدف این جشنواره را ایجاد شور و نشاط، رقابت سالم نمایش و آشنایی با جلوه‌های فرهنگ، هنر و علم ملل مختلف برای دانش مردم دانست.
انتهای خبر

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *