cdi

ورود حدود هفت میلیون و ۳۰۰ هزار زائر و مسافر به استان در ۱۰ روز گذشته

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی از ورود هفت میلیون و 297  هزار و 178  نفر به استان از روز 25 اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین ماه  سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 7.5 درصد رشد دارد.

وی افزود: 576 هزار و 171 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، یک درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: 204 هزار و 590 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 4.7  درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 131 هزار و 569نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته هشت درصد کاهش دارد.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین ماه سال جاری به استان وارد شده اند هم 6 میلیون و 384 هزار و 848  نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 8.8 درصدی مواجه بوده است.

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد مقدس هم گفت: از روز 25 اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین ماه  سال جاری ماه چهار میلیون و 353 هزار و 256 نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 7.7 درصد رشد دارد.

فروزان افزود: 419 هزار و 447 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  مشهد مقدس وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 9 دهم درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 204 هزار و 590  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد مقدس سفر کرده اند که با رشد 4.7 درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد به مشهد مقدس وارد شده اند را  نیز 131 هزار و 211 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته هشت  درصد کاهش داشته است.

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین ماه سال جاری به مشهد مقدس وارد شده اند هم سه میلیون و 598 هزار و هشت نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 9.7 درصدی مواجه بوده است.

گفتنی است متوسط ورود روزانه زائر و گردشگر به استان 729 هزار و 718 نفر و این آمار برای مشهد مقدس 435 هزار و 326 نفر است.

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *