حمایت شرکت فرش آستان قدس رضوی از توسعه کارآفرینی

مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی از حمایت این شرکت از توسعه کارآفرینی به عنوان یکی از اقدامات مهم در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یاد کرد.

غلامرضا باغشنی افزود: شرکت فرش آستان قدس رضوی با در دستور کار قرار دادن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید فرش دستباف و صادارات آن، فعالیت‌هایی مثل توسعه کارآفرینی و حمایت از طبقه کم درآمد قالیباف از طریق به کارگیری آن‌ها به عنوان بافنده پیمان‌کار را انجام داده است.

وی ادامه داد: همچنین تمامی مسائل تخصصی، کمی و کیفی در زمینه فرش دستباف در حد قابل قبول در شرایطی که برای فرش دستباف استاندارد مکتوبی وجود ندارد، رعایت شده است.

باغشنی با اشاره به توانمندسازی بافندگان قالی توسط این شرکت گفت: این اقدام به منظور حمایت از نیروی کار و حفظ هنر سنتی قالیبافی در کشور صورت گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین تلاش شده تا از یارانه‌های دولتی تخصیص داده شده برای بافندگان فرش دستباف، بیشترین استفاده صورت بگیرد. افزایش تولید فرش دستباف نفیس به منظور کاهش وابستگی به فرش‌های تولید شده در سایر کشورها دیگر از برنامه‌های حال حاضر شرکت فرش آستان قدس رضوی است.

وی ادامه داد: حمایت از صادرات فرش، ایجاد تسهیلات لازم در حد امکان برای تجار و صادرکنندگان معتبر و نیز انتخاب مشتریان راهبردی در زمینه فروش و صادرات فرش دستباف، بخشی دیگر از اقدامات این شرکت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به خود اختصاص داده است.

باغشنی با اشاره به لزوم شفاف‌سازی معاملات در حوزه تجارت فرش دستباف، گفت: به این منظور از هر گونه فعالیت‌های فسادزا و پول‌شویی‌های احتمالی، جلوگیری به عمل آمده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، واحد بازرگانی شرکت در حد توان و ظرفیت بازار فرش به منظور رشد اقتصاد در حوزه فرش دستباف، توسعه پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی اضافه کرد: برای تولید تمامی فرش‌های دستباف نفیس این شرکت، از مواد اولیه تولید داخل از قبیل نخ، پشم، رنگدانه‌های گیاهی استفاده شده است.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *