سرپرست حوزه اقتصادی استانداری خراسان رضوی خبر داد:
گروه: اقتصاد / خبر
تاریخ: ۱۱:۵۵ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
اعطای تسهیلات به ۱۳هزار طرح اشتغالزای خرد و خانگی

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال تا کنون بالغ بر ۱۳ هزار و ۱۳۰ طرح اشتغال‌زای خرد و خانگی در سطح استان از تسهیلات بانکی مصوب برخوردار شده اند. علی رسولیان افزود: در مجموع حجم کل تسهیلات اعطایی به این حوزه یک […]

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال تا کنون بالغ بر ۱۳ هزار و ۱۳۰ طرح اشتغال‌زای خرد و خانگی در سطح استان از تسهیلات بانکی مصوب برخوردار شده اند.

علی رسولیان افزود: در مجموع حجم کل تسهیلات اعطایی به این حوزه یک هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال است  که به افراد معرفی شده به بانک از سوی  کمیته امداد امام (ره)، بهزیستی استان و صندوق کارآفرینی امید، پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: بر این اساس تا کنون ۷۱۰ میلیاررد ریال تسهیلات به ۴۷۴۹ طرح اقتصادی معرفی شده از سوی صندوق کار آفرینی امید اعطا شده است که بخشی از طرح‌ها مربوط به اشتغال خرد و بخشی دیگر هم طرح‌های اقتصادی اشتغال‌زا هستند.

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در قالب طرح‌های اشتغال خرد و خانگی کمیته امداد هم ۸۵۰ میلیارد ریال در قالب بیش از ۵۰۰۰ طرح جذب شده است.

رسولیان ادامه داد: ۵۳۴ میلیارد ریال تسهیلات نیز تا کنون به طرح‌های اشتغال‌زای خرد بهزیستی خراسان رضوی اعطا شده است.

وی اضافه کرد: در طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کسب و کار استان هم تا کنون ۸۷ درصد از سهمیه تعیین شده که حدود ۵ هزار نفر بوده، جذب شده  است.

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی با اشاره به تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری تصریح کرد: سهمیه تعیین شده برای طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری استان در دو هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال و  مهلت جذب آن مرداد ماه  تعیین شده است که در این راستا استان تلاش می‌کند در ۴ ماهه اول سال ۹۷ سهمیه تعیین شده را جذب کند.

رسولیان تاکید کرد: نگاه به طرح‌های دارای پشتیبان و اشتغال‌زایی که از سوی دانش‌آموختگان ارائه می‌شود؛ دارای اولویت است.

وی گفت: ضمن آنکه بانک‌ها باید چارچوب‌های تضامین را به صورت کامل رعایت کرده و اطلاع‌رسانی‌های کاملی پیرامون این تسهیلات در سطح استان توسط مسئولان انجام شود.

 

 

منبع: ایسنا