به منظور بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی برگزار می شود؛

33 برنامه ویژه و بیش از 200 برنامه فرهنگی

33 برنامه ویژه و بیش از 200 برنامه فرهنگی در قالب طرح «از حماسه فردوسی تا حماسه خرمشهر» به منظور بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی توسط کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، 33 برنامه ویژه و بیش از 200 برنامه فرهنگی در قالب طرح «از حماسه فردوسی تا حماسه خرمشهر» به منظور بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی توسط کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: تلاش ما در مجموعه کتابخانه ها و اداره کل کتابخانه های عمومی بر آن است تا در عصر تکنولوژی و روند رو به رشد استفاده از فضاهای مجازی، با اجرای برنامه ها و فعالیتهای متنوع فرهنگی گامی موثر در معرفی آثار فاخر و شناساندن بیشتر بزرگان علم، ادب و دین این سرزمین به جامعه برداریم.
وی افزود: از همین رو بر آن شدیم تا همزمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی تحت عنوان طرح «از حماسه فردوسی تا حماسه خرمشهر» با اجرای برنامه های فرهنگی همچون نشست کتابخوان، نمایشگاه کتاب، نمایشنامه خوانی، معرفی کتاب، برگزاری محافل ادبی با محوریت فردوسی شناسی و استقرار کتابخانه های سیار در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار شهر بالغ بر 33 ویژه برنامه و 200 برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار کنیم.

شایان ذکر است، طرح «از حماسه فردوسی تا حماسه خرمشهر» از شنبه 24 اردیبهشت تا 3 خردادماه 1401 برگزار می شود.
گفتنی است، نخستین ویژه برنامه این طرح با عنوان «آئین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی» با حضور اساتیدی همچون فرزاد قائمی و محمدرضا جمالی در روز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه 1401 به همت اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار می شود. علاقمندان می توانند از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/khrpl/mashadpl به عنوان میهمان در این برنامه شرکت کنند.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *