رییس کل دادگستری خراسان‌ رضوی:

انصاف داشته باشید، دادگستری زمین‌خواری نکرده است

رئیس کل دادگستری خراسان‌ رضوی گفت: افرادی که در رابطه با زمین‌های “ویرانی” می‌گویند دادگستری زمین‌خواری کرده باید با احتیاط و انصاف بیشتر اظهار نظر کنند.
به گزارش روزنامه “صبح امروز” غلامعلی صادقی در نشست خبری روز گذشته به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه در رابطه با پرونده قضات متخلف اظهار کرد: پرونده هایی نیز در ارتباط با قضات متخلف تشکیل شده و در حال رسیدگی است که اطلاع‌رسانی در این زمینه بر عهده مرکز است.
به گفته وی، طی یک سال گذشته بیش از یک میلیون پرونده در واحدهای قضایی استان وارد مراحل دادرسی شده و بیشتر از پرونده‌های وارده نیز رسیدگی انجام شده است.
در بخش جرایم خاص در دادسرا و دادگاه‌ها نیز احکام خوبی صادر شده و پرونده‌های مفاسد اقتصادی نیز با فوریت در حال رسیدگی است.
صادقی با اشاره به معتادان متجاهر تشریح کرد: جمع آوری، درمان و ساماندهی معتادان متجاهر از دیگر اقدامات دادگستری استان در یک سال گذشته است که دستگاه‌های مرتبط نیز باید اقدامات بیشتری در این زمینه داشته باشند.
رییس کل دادگستری خراسان رضوی با تشکر از شهردار مشهد به خاطر ساماندهی معتادان و کودکان کار، اظهار امیدواری کرد این حمایت‌ها از سوی شهرداری استمرار داشته باشد.
وی در باره ارتباط دادگستری با شهرداری مشهد ادامه داد: دو ساختمان از شهرداری اجاره کرده‌ایم؛ زیرا مشکلات و کمبودهای محسوسی در بخش مکان داریم و هر سازمانی نیز که بتواند مکان اجاره‌ای برای آسایش مردم در اختیار دادگستری بگذارد، از آن استقبال می‌کنیم. البته اجاره این ساختمان‌ها ارتباطی به نحوه رسیدگی به تخلفات سازمان‌ها ندارد و در حال حاضر پرونده‌های متعددی از دوره فعلی و دوره‌های قبلی شهرداری مشهد در دست بررسی و صدور کیفرخواست است.
پرونده یکی از شهرداران مشهد در حال پیگیری است
رییس کل دادگستری خراسان رضوی در باره پرونده یکی از شهرداران سابق مشهد نیز گفت: این پرونده هنوز به مرحله صدور حکم قطعی نرسیده و پس از حکم قطعی اطلاع رسانی خواهد شد. درواقع این فرد در زمان فعالیت در اداره کل راه و شهرسازی و همچنین شهرداری مشهد رفتارهای مجرمانه داشته که تحقیقات پرونده آن کامل شده و در مرحله دادگاه است و پرونده دیگری نیز در جریان رسیدگی می‌باشد.

صادقی ادامه داد: تا وقتی که این فرد به عنوان معاون وزیر مشغول فعالیت بود دادگستری استان نمی‌توانست به جرایم وی رسیدگی کند، اما پس از بازنشستگی وی رسیدگی به پرونده‌های او با جدیت و فوریت آغاز شد.
انصاف داشته باشید، دادگستری زمین‌خواری نکرده است
وی در باره زمین‌های منطقه “ویرانی” مشهد که بین رفاهیات دادگستری و برخی دیگر محل اختلاف است، گفت: ٣٠ سال قبل زمینی در این منطقه توسط رفاهیات دادگستری خریداری و اسناد آن تنظیم شده است و در حال حاضر این اختلاف در خصوص مالکیت این اراضی بین رفاهیات دادگستری و بخش خصوصی وجود دارد و برخی مسئولان شهرستانی ورود غیرکارشناسی به این موضوع داشتند که با ورود کارشناسان اعلام شد زمین دادگستری در منطقه دیگری واقع است، در مرحله بعد نیز کارشناسی مرکز استان این ادعا را تایید نکرد؛ بنابراین تحقیقات در این خصوص ادامه دارد و تا پایان تحقیقات اظهارنظر نمی‌کنیم، اما افرادی که می‌گویند دادگستری زمین‌خواری کرده باید با احتیاط و انصاف بیشتر اظهار نظر کنند.
صادقی در باره تخلفات انتخاباتی نیز گفت: در آستانه انتخابات، ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی تشکیل شد و با تمهیدات صورت گرفته زمینه بروز بسیاری از جرایم نظیر خرید و فروش رای از بین رفت و تخلفات عمده‌ای نسبت به ادوار گذشته نداشتیم.
فاقد زیرساخت‌های لازم برای انتخابات الکترونیک هستیم
صادقی افزود: البته زیرساخت‌ها برای انتخابات الکترونیک هنوز فراهم نیست و در اکثر شعب از ساعات ابتدایی تا پایان رای گیری مردم در صف ایستاده بودند و ازدحام ایجاد شده بود.
وی با اشاره به بیشترین جرائم در استان گفت: سرقت تعزیری، توهین، ضرب و جرح عمدی، تهدید و ایراد صدمه بر اساس تصادفات به ترتیب در صدر جرایم در این استان قرار دارند.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *