shampoo

برگزاری دوره آموزش عملی ایمن سازی بهداشتی نانوایی‌های حاشیه شهر مشهد

مهلا اقبال

رییس شورای مشارکتهای زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی  از برگزاری دوره آموزشی ایمن سازی بهداشتی با اولویت آموزشهای پیشگیری از راههای انتقال بیماری ویروس کرونا برای نانوایی های حاشیه شهر با همکاری استانداری خراسان رضوی ، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دفتر تسهیلگری و توسعه محلی  محله شهرک شهید مطهری  خبر داد.

به گزارش صبح امروز، به گفته آرزو حیدریان این دوره آموزشی ویژه متصدیان  و پرسنل نانوایی های حاشیه شهر با اولئیت بهداشت فردی ، بهداشت ابزار و تجهیزات ، بهداشت ساختمان و … برگزار شد.

وی با بیان اینکه یکی از راههای بسیار مهم و انتقال غیر محسوس ویروس کرونا به داخل منازل نان ها هستند، افزود:  نظر به اهمیت و نقش ویژه نان در الگوی تغذیه ای مردم و بمنظورپیشگیری از انتقال ایمن بیماری به همشهریان و رفع مشکلات بهداشتی احتمالی  در فرایند تولید نان  و بروز رسانی آموزش های متصدیان و پرسنل واحدهای نانوایی دوره آموزشی این صنف انجام شد.

وی گفت: نان ها که در نانوایی ها تهیه و عرضه می شوند، این روزها می تواند در صورت عدم رعایت رعایت نکات بهداشتی عامل انتقال بیماری باشند.

وی در خصوص راههای انتقال ویروس کرونا از راههای نان ها خاطر نشان کرد: ویروس کرونا از راههای گونا گون می تواند انتقال یابد مواردی مانند اینکه آیا نانوا و فروشنده از سلامت برخوردار هستند و ناقل بیماری نیستند ، آیا محلی که برای خنک شدن نان ها استفاده استفاده می کنیم عاری از ویروس است.آیا ردو بدل کردن پول باعث آلودگی دست ها و متعاقب آن آلودگی نان ها نمی شود.

رییس شورای مشارکتهای زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی ادامه داد: این شرایط همگی باعث شد تا نکات ویژه ای را در خصوص نحوه تهیه و ارائه نان در این دوره آموزشی برای نانوایی ها برگزار شود که توجه به این این نکات برای پیشگیری از انتقال بیماری بسیار حائز اهمیت است .

وی در خاتمه با اشاره به خطر جدی انتقال ویروس کرونا از طریق نان از عموم همشهریان خواست نکات بهداشتی مطرح شده را جدی گرفته و حتما در هنگام مصرف نان از سالم بودن و آلوده نبودن آن اطمینان حاصل کنند.

دراین دوره آموزشی کارگران و متصدیان نانوایی های حاشیه شهر مشهد در آن حضور داشتند و در رابطه با ضوابط کنترل و رعایت مسایل بهداشتی و همچنین عوامل تاثیر گذار از عدم انتقال و پیشگیری از  بیماری کرونا و دستور العمل های لازم به آنها آموزش داده شد. در پایان محلولهای ضد عفونی کننده دست به کارگران و متصدیان نانوایی های حاشیه شهر مشهد اهدا گردید

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *