جزئیات چگونگی تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: داوطلبانی که قصد تغییر حوزه انتخابیه خود را دارند، تا ۱۷ بهمن ماه فرصت دارند که با مراجعه به مرکز حوزه انتخابیه محل ثبت‌نام، درخواست خود را ارائه کنند.

به گزارش صبح‌امروز، حسن جعفری با اشاره به قانون تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی مصوب 24/10/1382، اظهار کرد: برابر قانون به داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آنان تاییده شده است، فقط یک بار در مرحله اول انتخابات اجازه داده می‌شود تا 15 روز قبل از روز اخذ رای حوزه انتخابیه خود را از طریق وزارت کشور یا حوزه‌ای که در آن ثبت‌نام کرده‌اند، تغییر دهند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه، طی یک روز درخواست داوطلبان را به حوزه انتخابیه جدید ارسال و به استناد تبصره‌های 2 و 3 قانون تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی، هیأت اجرایی حوزه انتخابیه جدید حداکثر ظرف دو روز به صلاحیت داوطلبان رسیدگی و نتیجه را به هیأت نظارت استان اعلام خواهد کرد.

جعفری تصریح کرد: داوطلبان موضوع این قانون نیاز به ثبت‌نام مجدد نداشته و به جز بند ششم ماده 28 و بند ب ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و یا در صورتیکه مدرک جدیدی در حوزه انتخابیه جدید به دست آمده باشد، نیاز به بررسی مجدد صلاحیت آنان نیست.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *