cdi

دستگیری پسر ۱۲ ساله مشهدی در تعقیب و گریز پلیس

حالا فهمیدم که چه اشتباه بزرگی مرتکب شده ام در حالی فرزندم را تشویق به فرار از چنگ پلیس کردم که هیچ وقت به ذهنم خطور نکرد چگونه با این کار، جان خودم و او را به خطر می اندازم .

مرد میان سالی که خودروی ماکسیمای او با دستور قضایی توقیف شده است، در حالی که بیان می کرد ، اگر دستورات ویژه قضایی و تدبیر نیروهای اجرایی طرح رانندگی ایمن در مشهد نبود، امروز همه زندگی ام نابود شده بود، وقتی کنار میز عدالت قرار گرفت به قاضی سیدهادی شریعت یار (معاون دادستان مشهد) گفت: آن روز حدود ساعت 8:30 صبح، به قصد انجام امور شخصی از خانه خارج شدم.

قرار بود به بانک بروم و یک سری امور مالی و بانکی ام را سروسامان بدهم. در همین حال سوئیچ خودروی ماکسیما را به پسر 12 ساله ام دادم تا آن را از پارکینگ بیرون بیاورد. پسرم قبلا سوار خودرو شده و رانندگی را یاد گرفته بود. از سوی دیگر هم من به دست فرمان او اعتماد کامل داشتم به همین خاطر فرزندم پشت فرمان خودرو قرار گرفت و آن را از پارکینگ منزل در محدوده بولوار نماز بیرون آورد.

در این هنگام بود که زنگ تلفن همراهم به صدا درآمد و من مشغول صحبت تلفنی با کارمند بانک شدم. دیگر حواسم پرت بود و با فردی که آن سوی خط بود گفت و گو می کردم تا این که در صندلی جلوی خودرو نشستم و پسرم تا رسیدن به خیابان رانندگی کرد.

در این لحظه بود که ناگهان خودروی پلیس را دیدم که فرمان «ایست» می داد. آن هنگام نتوانستم تصمیم درستی بگیرم. با خودم اندیشیدم اگر پلیس خودرو را متوقف کند، فرزندم به دلیل نداشتن گواهی نامه رانندگی مجازات می شود و باید راهی دادگاه و پاسگاه شود به همین دلیل نسنجیده و ندانسته، اشتباه بدتری را مرتکب شدم.

یک لحظه به او که در حال تردید برای توقف خودرو بود، نگاه کردم و فریاد زدم فرار کن! فرار کن! این گونه بود که پسرم پدال گاز را فشرد و وارد بولوار شد تا از چنگ قانون فرار کند اما نیروهای اجرای طرح رانندگی ایمن که می دانستند هم اکنون به خاطر یک اشتباه بچه گانه جان من و فرزندم در خطر قرار گرفته است، به آرامی و در حالی که سعی می کردند با تدابیر ویژه ای خودرو را متوقف کنند، به تعقیب ما پرداختند ولی من باز هم به اشتباهم پی نبردم و از پسرم خواستم خودرو را در گوشه بولوار متوقف کند.

در این هنگام بلافاصله خودم پشت فرمان نشستم و به فرار ادامه دادم. آن جا بود که فهمیدم معاون دادستان مشهد (قاضی شریعت یار و یکی دیگر از قضات ناظر بر اجرای طرح ایمن) در کنار نیروهای پلیس هستند و برای آن که حادثه دلخراشی رخ ندهد، از نیروهای پلیس می خواهند برای متوقف کردن خودرو با دقت و تدابیر خاص عمل کنند. این بود که دیگر همه راه های گریز را بسته دیدم و به ناچار تسلیم قانون شدم. اما خوشحالم که حداقل یک بار دیگر فرزندم را به آغوش می کشم.

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *