عرضه روزانه ۳۰ تن تخم مرغ با نرخ مصوب در مشهد

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی گفت: از دهم دیماه به صورت روزانه 30 تخم مرغ با نرخ مصوب به منظور تعدیل قیمت‌ها در بازار عرضه می‌شود.

علی رسولیان روز یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار خراسان رضوی افزود: این میزان تخم­مرغ بر اساس برنامه ریزی انجام شده در 12 مرکز عرضه مستقیم که با نصب پرده و آویز مشخص می‌شود ، توزیع می‌گردد ضمن آنکه برنامه­ریزی برای افزایش تعداد مراکز عرضه به حدود 40 مورد هم در دست انجام است.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: در این مراکز هر شانه تخم­مرغ به وزن یک کیلو و 850تا 2 کیلو گرم به قیمت مصوبه 116 هزار ریال به مصرف­کننده عرضه می‌شود.

رسولیان با بیان این که عرضه مرغ به نرخ مصوب در سطح شهرستان‌ها هم اجرایی می‌شود؛ اظهار داشت: در کنار این امر برای تنظیم بازار عرضه تخم­مرغ باید قیمت نهاده‌ها هم به صورت واقعی تعیین و مدیریت شود.

وی با اشاره به اینکه نرخ نهاده‌ها در بازار تناسبی با نرخ تورم و دلار نداشته و افزایش کاذب در این مدت داشته است، خاطر نشان کرد: به منظور تعدیل نرخ نهاده‌های دام و طیور در مرحله نخست شش هزار و 500 تن جو با نرخ مصوب عرضه می‌شود.
مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی در ادامه بر نظارت و کنترل جدی و دقیق بر بازار تاکید و عنوان کرد: باید این نظارت‌ها تشدید شده و تا جلوی هرگونه افزایش قیمتی غیر عادی از سوی افراد سودجو گرفته شود.

وی تاکید کرد: اگر افزایش نرخی هم روی می‌دهد باید منطقی و کنترل شده باشد و در غیر این صورت با افراد سود جو، از سوی دستگاه‌های نظارتی به شدت برخورد می‌شود.

رسولیان ادامه داد:ضمن آنکه قیمت کالاها و خدمات در استان باید به روال همیشگی پایین­تر از میانگین کشوری باشد.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *