دستگاه‌های امنیتی و قضایی ریشه آشوب‌ها را بخشکانند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: از دستگاههای امنیتی و قضایی می‌خواهیم تا ضمن ریشه‌یابی این ناامنی‌ها و آشوب‌ها، با دقت پیگیری کنند تا ریشه این ناامنی‌ها را بخشکانند.

سید ابراهیم رئیسی روز پنج شنبه در حرم رضوی افزود: سابقه ندارد در طول یک هفته دو اجتماع باشکوه با جمعیت بسیار انجام شود. مردم برای دفاع از دین، ارزش‌های انقلاب شکوهمند اسلامی و میثاق با ولایت جلوه‌ای از بصیرت و بصیرت‌آفرینی را به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به گذشت قریب به چهل سال از انقلاب، عنوان کرد: آن‌چه ملت ایران را به شعارهای روزهای اول انقلاب، دوران جنگ تحمیلی، بسیاری از فراز و فرودهایی که پیش آمده و به تمام ارزش‌ها پایبند قرار داده، رهبری مقتدر، عزت‌آفرین و بصیرت‌آفرین است که این از مولفههای مهم امنیت و قدرت ملی در نظام است.

رئیسی افزود: از مولفه‌های مهم امنیت و قدرت ملی در کشور، روحیه ظلم ستیزی، استکبار ستیزی، مبارزه، استقامت و مقاومت در راه هدف و دشمن را هیچ انگاشتن است. این از مولفه‌های امنیت و قدرت ملی کشور است که مردم و جوانان آمادگی دارند تا در عرصه‌های مختلف حضور پیدا کنند و با ایستادگی و مقاومت حود با تمام وجود از نظام دفاع کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه اعتماد مردم به نظام مهم‌ترین پشتوانه آن است، تصریح کرد:همین پشتوانه عظیم هدف دشمن است. در فتنه‌های مختلف، در فتنه 88، قبل و بعد از آن اعتماد مردم به نظام هدف دشمن بوده است اما مردم ما مردم دشمن‌شناس و بابصیرتی هستند که به خوبی دشمن را دنبال می‌کنند و سخن، سمت‌گیری و هدف پلید او را می‌شناسند.

وی ادامه داد: امروز اگر دشمن‌شناسی مردم نبود دشمنی که مردم بیرون کردند دوباره وارد کشور می‌شد. دشمن به دنبال آن است تا از هر زمینه‌ای سوءاستفاده کند و بر موجی سوار شود. یک روز سوار بر رای مردم و روزی دیگر سوار بر نان می‌شود. رای، نان و معیشت مردم دغدغه او نیست دغدغه او تسلط دوباره بر ملت ایران است که این نیت پلید را به گور خواهد برد.

رئیسی با بیان اینکه جدا کردن مردم از نظام، مردم از مردم و چند قطبی کردن مردم برنامه دشمن است، عنوان کرد: برنامه دشمن این است که اختلاف‌افکنی کند، کشور را از پیشرفت باز دارد، رسیدگی به مسائل مردم در حاشیه قرار بگیرد و متن آشوب‌ها و ناامنی‌ها شود. اگر کشوری دچار آشوب، ناامنی و بلوا شد، رسیدگی به مسئله مردم در حاشیه خواهد. توجه به مسئله مردم برای همه دست‌اندرکاران و مدیران متن است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دشمن به دنبال انتقام و فرصت است. پیروزی جبهه مقاومت اسلامی در عراق، سوریه و کردستان، برملا شدن فتنه بزرگ در یمن و برتری نیروهای انصارالله در یمن دشمن را خشمگین کرده و به دنبال آشوب و فتنه‌گری است.

وی با اشاره به اینکه امروز پیشرفت، توسعه‌یافتگی، رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی و باز شدن هر گره‌ای در انسجام، وحدت ملی، امنیت و آرامش در جامعه است، مطرح کرد: هرگونه توسعه‌یافتگی و پیشرفت در این کشور در گرو وحدت در جامعه است. بدون انسجام و امنیت امکان هیچ اقدامی در کشور وجود ندارد. نتیجه آشوب و ناامنی برای مردم نیست بلکه برای انحراف از تمرکز کردن بر رفع مشکلات مردم است و این حیله دشمنان است.

رئیسی ادامه داد: مردم دست دشمن را در این آشوب‌ها و ناامنی‌ها می‌بینند و امروز بابصیرت، دشمن‌شناسی و با حضور در صحنه بساط فتنه جدید را که ناامید کردن مردم است همچون فتنه 88 که در 9 دی ماه با حضور با‌بصیرت مردم به دور از هرگونه جناح، حزب و دسته سیاسی فقط با عشق به ولایت، رهبری و خون شهدا جمع شد را برچیدند.

وی افزود: از دستگاههای امنیتی و قضایی می‌خواهیم تا ضمن ریشه‌یابی این ناامنی‌ها و آشوب‌ها، با دقت پیگیری کنند تا ریشه این ناامنی‌ها را بخشکانند و برای همیشه این اقدامات کودکانه را در کشور پایان دهند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز بهترین راه مبارزه با استکبار و امریکا تلاش برای رفع مشکلات، کار کردن، تلاش و مجاهدت برای باز کردن گره‌ها در زندگی مردم است، مطرح کرد: امروز هرفردی که در کشور خدمت می‌کند اگر اعتماد عمومی و امید را در مردم افزایش دهد، کار او در جهت مبارزه با امریکا و تثبیت نظام اسلامی است و از آن سو اگر کوچک‌ترین اقدام در جهت یاس و ناامیدی مردم و نشان دادن ناکارآمدی در بخش‌های مختلف کشور باشد، بخواهد یا نخواهد و بداند یا نداند در جهت خواست دشمن است.

 

 

منبع: ایسنا

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *