برگزاری سالگرد ارتحال آیت الله‌هاشمی رفسنجانی در مشهد

مراسم نخستین سالگرد ارتحال آیت الله علی اکبر‌هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه در مشهد برگزار می‌شود.

ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال آیت الله‌هاشمی رفسنجانی در استان خراسان رضوی روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای از مردم استان برای شرکت در این مراسم دعوت کرد.

در بخشی از این بیانیه که نسخه‌ای از آن به خبرگزاری جمهوری اسلامی ارسال شده آمده است: نخستین سالگرد امیرکبیر زمان، آیت الله‌هاشمی رفسنجانی را در شرایطی پشت سر می‌گذاریم که نیاز به حضور آن بزرگمرد بیش از پیش احساس می‌شود.

این بیانیه می‌افزاید: سالی را بدون آیت الله‌هاشمی سپری کردیم که راه، نگاه و بینش ایشان به عنوان سازنده انقلابی و تلاشگری خستگی ناپذیر مورد توجه و قدردانی جامعه قرار گرفته است.

در ادامه بیانیه مزبور آمده است: آیت الله‌هاشمی در زمینه سیاست، سیاستمداری بزرگ، در جامعه فقهی صاحب نظر و به عنوان انسانی فرهنگ دوست همواره در کنار مردم بود و به آزادی و شادمانی آحاد این سرزمین می‌اندیشید و جز سازندگی، اعتلا و توسعه ایران اسلامی هدفی نداشت.

این بیانیه می‌افزاید: ایشان همیشه خود را در معرض رای مستقیم مردم قرار می‌داد و نمونه‌ای همچون‌هاشمی سراغ نداریم که در عقلانیت و اعتدال بیشترین حضور را در تاریخ جمهوری اسلامی ایران با 2 دوره ریاست جمهوری، سه دوره نمایندگی و ریاست مجلس شورای اسلامی و پنج دوره نمایندگی مجلس خبرگان رهبری به خود اختصاص داده باشد.

ضمن اینکه ایشان عضویت در شورای انقلاب اسلامی، جانشین امام به عنوان فرمانده کل قوا، فرماندهی موثر در دوران دفاع مقدس و سالهای متمادی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را در کارنامه خود دارد.

این بیانیه با اشاره به اینکه سیاست تنش زدایی، نفوذ کلام و درستی رفتار ایشان در کسب اعتماد جامعه بین الملل مثال زدنی است، خاطر نشان کرد: آیت الله‌هاشمی ثابت کرد که می‌توان با اراده و ایمان دشواری‌ها را پشت سر گذاشت.

ایشان با داشتن دقت، ذهن محاسباتی و آینده نگری، در سخت ترین و دشوارترین کارها حضور داشت و در یک کلام مرد توسعه و سازندگی، مجاهده و مبارزه، اندیشه و تفکر، مدارا و مردم مداری و سرلوحه صبر و صلح بود.

در ادامه این بیانیه آمده است: آیت الله‌هاشمی رفسنجانی هیچگاه برای هیچ مصلحتی به دفاع از خود و نزدیکان خود نپرداخت، چه آن زمان که در اوج اقتدار و توانمندی سیاسی بود و چه آن زمان که عده‌ای به سهو یا عمد خواستار محو و فراموشی ایشان از ذهن مردم بودند.

این بیانیه می‌افزاید: مراسم تشییع پیکر این بزرگمرد ثابت کرد که مردم قدردان نیروهای مخلص و فداکار هستند و با ارج نهادن به ایده و خاطره ایشان همچنان به این قدردانی ادامه می‌دهند، چرا که به گفته وی، اگر به اقیانوس مردم بپیوندیم انقلاب و جمهوری اسلامی پایدار خواهد بود.

مراسم نخستین سالگرد ارتحال آیت الله‌هاشمی رفسنجانی چهارشنبه 20 دی ماه همزمان با شروع نماز مغرب و عشا در حسینیه فرهنگیان مشهد واقع در خیابان امام خمینی (ره) 28 برگزار خواهد شد.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *