مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد خبرداد:

آغاز به کار سیزدهمین نمایشگاه تخصصی کیف ،کفش،محصولات پوست وچرم مشهد

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد گفت: سیزدهمین نمایشگاه تخصصی کیف ،کفش،محصولات پوست وچرم،ماشین آلات و مواد اولیه با نام اختصاری «IRAN LEATHER SHOW»عصرامروزدرنمایشگاه بین المللی مشهد آغاز به کار کرد.
سعید صیفی خاطر نشان کرد: سیزدهمین نمایشگاه تخصصی کیف ،کفش،محصولات پوست وچرم با هدف آشنایی با آخرین دستاوردهای صنعت بزرگ کیف و کفش،محصولات پوست وچرم،ماشین آلات ومواد اولیه این حوزه،معرفی توانمندی‌های فعالان این بخش ،بررسی فرصت های سرمایه گذاری و اشتغال آفرینی وایجادبسترمناسب جهت تبادل نظر و تعاملات بازرگانی و تجاری به منظور عقد قرارداها،مشارکت درتولید و سرمایه گذاری دربخش تولیدات باکیفیت داخلی فعالیت خود رااز عصر امروز 29آذرماه در سالن‌های نمایشگاه بین المللی مشهد مقدس آغاز نمود.

رییس انجمن نمایشگاه های بین المللی ایران یادآور شد:دراین نمایشگاه که تا2دیماه 1401 ادامه خواهد داشت106شرکت از نقاط مختلف کشور محصولات خود را درفضایی به مساحت حدود5هزارمترمربع از سالن های نمایشگاه بین المللی مشهد درمعرض نمایش و بازدید شهروندان مشهدی و بازدیدکنندگان از مناطق مختلف کشور قرار داده اند.
وی با اشاره به سطح اشتغال بالایی که در حوزه های هنرصنعت کیف وکفش در سطح کشور ایجاد شده است ،افزود:
در سیزدهمین نمایشگاه کیف ،کفش و محصولات پوست وچرم  که در سالن های فردوسی و عطار برگزار می‌شود،65شرکت از خراسان رضوی  و41شرکت نیز از استان های ؛ تهران,قم،اصفهان،تبریز،همدان وزنجان حضور دارند.
صیفی خاطرنشان ساخت: زمینه فعالیت مشارکت کنندگان هم شامل ؛تولیدکنندگان کیف و کفش ،محصولات ومواداولیه صنعت کیف و کفش وماشین آلات وابسته به صنعت کیف و کفش و محصولات چرم می باشد.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی کفش از سطح کیفی خوبی در تولید برخوردار هستند،‌ گفت: صنعت کفش ایران از تکنولوژی نسبتا بالا و طراحی خوبی برخوردار هستندواین موضوع باعث شده تا درسطح جهان شناخته شده باشند.
صیفی با اشاره به اینکه صنعت کفش یک صنعت اشتغال زا در کشوراست، عنوان کرد: صنعت کیف و کفش چهارمین رسته شغلی از لحاظ اشتغال است اگر به این صنعت توجه ویژه شود و شرایط لازم برای آن مهیا گردد قطعا این صنعت ارزآوری بیشتری برای کشور خواهد داشت.
رییس انجمن نمایشگاه های بین المللی کشور خاطرنشان کرد:براساس آمارهای موجود ،اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم ومرتبط بازنجیره ارزش تولید وتوزیع چرم طبیعی و مصنوعی ،انواع کیف ،کفش و صنایع وابسته در کشور معادل 500هزارنفر است و تحقیقات کارشناسان نشان  می دهد که صنعت کفش درمیان 71رسته کاری ،رتبه چهارم رابه لحاظ ظرفیت اشتغال زایی داراست.

شایان ذکر است این نمایشگاه از 29آذرفعالیت خود را آغاز کرده وتا 2دیماه ادامه خواهد داشت. علاقمندان به بازدید ازاین نمایشگاه تخصصی می توانند همه روزه از ساعت 16تا21ازغرفه های مختلف آن بازدید نمایند.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *