نقش کرونا در انتخابات 1400

مجتبی محمودی | فعال رسانه‌

کرونا می تواند یک بهانه باشد برای برخی مسئولان که تقصیر مشارکت کمی پایینتر مردم در انتخابات را هم گردن کرونا بیاندازند و یک منبر مفصل بروند در باب تاثیر ابر و باد و مه و خورشید و فلک در انتخابات و توجیهاتی مانند کروناهراسی مردم و حتی داغ نبودن فضای تبلیغات بابت کرونا و نرسیدن واکسن کرونا قبل از انتخابات و کلا کرونا!

این نکته درباره کرونا و مسئولان ناکارآمدشناسی را به خصوص برای آن معدود نفراتی باید گفت که شاید به اشتباه، گمان کنند که رای ندادن آنها به منزله اعتراض به وضع موجود و نارضایتی برداشت می شود درحالیکه لااقل در این دوره از انتخابات کرونا آمده تا مددکار برخی مدیران ناکارآمد باشد و بدون تردید عدم حضور در انتخابات نه تنها کمکی به نقد و تغییر وضع فعلی نمی کند چه بسا در راستای اهداف دشمنان خارجی و برکرسی پریدگان خسته و تنبل و بی کفایت داخلی باشد.

آرایش این روزهای مخالفان حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات کشورمان به سردمداری رسانه های فارسی زبان روباه پیر و شیطان بزرگ در پیوند با شبکه های عبری و عربی به خوبی نشان دهنده نقشه پلید و شام شومی ست که برای ما تصور کرده اند و همچنین گواهی بر اهمیت انتخابات با مشارکت بالای مردم در این پیچ تاریخی زمان و آزمون اساسی سرنوشت ساز است.

انتخابات در مردمسالاری دینی و از منظر امامین انقلاب اسلامی مظهر اراده ملی و جلوه مشارکت مردمی است و به یقین با حضور پرشور و شکوهمند و مبتنی بر شعور و با انتخاب درست و اصلح گزینی می توان راه رشد و آبادانی و بازگشت به آرمان های امام (ره) و انقلاب هموار کرد و به یقین باز هم حماسه ای دیگر از حضور آحاد مردم در تاریخ میهن عزیزمان رقم می خورد.

پمپاژ اخبار منفی و سیاه نمایی و تبلیغات تار و تیره از ایران و نادیده انگاشتن عظمت دستآوردهای ملی و درخشش نخبگان ایرانی در سالیان اخیر در عرصه های مختلف امنیتی و علمی و هسته ای و نانوتکنولوژی و سایر زمینه ها نمایانگر وجود خواب و خیالات موهوم بیگانگان است که نیازمند روشنگری و بصیرت افزایی نخبگان و خواص دغدغه مند انقلابی و ولایتمداران است.

تبلیغ سرد بودن فضای انتخابات با تز مهم نبودن نظر مردم و مهندسی انتخابات در حالی مطرح می شود که همه پیش بینی های موثق و پژوهش های معتبر در این روزها حاکی از بالا رفتن میزان مشارکت در انتخابات به نسبت ماههای پیشین است که همزمان با گرم شدن تنور رقابتها و مناظره ها و وجود جو تبلیغاتی مجازی و حقیقی مشهود است.

و دیگر ثابت شده که کرونا ویروسی آزمایشگاهی و ساخته و پرداخته ذهن بشر دوپا بود که تفاوتی ندارد محصول چین کمونیست بوده باشد یا سلاح بیوتروریستی آمریکا یا از اروپای مدعی حقوق بشر به ما رسیده باشد و گرچه اینهمه قربانی جهانی گرفته و انبوهی از اندوه بر دلها نشانده اما فوایدی هم داشته است که از آن جمله می توان به حذف انواع بریز و بپاشهای سمیناهارها و همایشها و مراسم پرطمطراق اشاره کرد و از سوی دیگر تحقق آموزش های مجازی متنوع و آیین های ترحیم کم هزینه در فضای سایبری اشاره کرد.

مبادا که این بار کرونا توجیهی باشد برای رای ندادن برخی در انتخابات و مستمسکی بشود برای مسئولان ناکارآمدی که از کرونا سود بجویند، دربرحه ای که باید درباره عملکردشان مورد سئوال قرار بگیرند و درک کنند درد مردم را.

به یقین دوران انشا گفتن و خواندن گذشته و در زنگ حساب و فصل وصل امت با آرمانهای ولایت باید استوار ایستاد به پای خون شهدای بسیاری چون حاج قاسم سلیمانی که ما هم مرد میدانیم و هستیم بر آن عهد که بستیم.

image_print
31 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *