با آغاز فعالیت کمیسیون بازرسی جامعه حرفه‌ای هتلداران استان انجام می شود:

هتل های خراسان رضوی زیر ذره بین نظارت و بازرسی

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: با شروع به کار رسمی کمیسیون بازرسی جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی، نظارت و بازرسی از هتل‌های این استان در زمینه کمیت و کیفیت خدمات آغاز شد.

به گزارش صبح امروز، یوسف بیدخوری در نشست هم‌اندیشی بازرسان این حوزه با بیان این مطلب افزود: با آغاز به کار این کمیسیون بازرسی و نظارت بر عملکرد و ارائه خدمات ۱۹۹ هتل در مشهد و ۱۹ هتل در شهرستان‌های این استان رنگ و بوی جدید به خود می‌گیرد.

او ادامه داد: بازرسی و نظارت از این هتل‌ها در ایام زمستان با هدف هدایت آنها به سوی شناسایی نقاط قوت و ضعف انجام می شود.

بیدخوری اظهار کرد: در این زمینه توجه به شاخص‌هایی مانند خودکنترلی توسط واحدها، تطابق تجهیزات و خدمات با درجه هتل، توجه به رعایت نکات و مسائل ایمنی و بهداشت در غذا و نیز جدیت در زمینه عملکرد نیروی انسانی و آموزش در واحدهای اقامتی باید مورد توجه بازرسان جامعه هتلداران قرار گیرد.

وی گفت: ارائه خدمات مطلوب به زائران و مسافران و جلب رضایت آنان از اهمیت فوق‌العاده‌ در عرصه گردشگری زیارت برخوردار است.

هم چنین رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده ۴۰ بازرس، نظارت و بازرسی هتل‌های استان را تا ۱۵ اسفند ماه بر عهده دارند.

امیر سزاوار افزود: در این بازرسی علاوه بر کشف ایرادات و نوقص باید نقاط قوت و قدردانی و تشویق واحدها به ارتقای کمیت و کیفیت خدمات نیز مورد توجه قرار گیرد.

او ادامه داد: با وجود گذشت بیش از ۱۰ سال از فعالیت اتحادیه هتلداران خراسان رضوی تاکنون کمیسیونی با عنوان بازرسی در این اتحادیه فعال نشده بود که با آغاز به کار فعالیت جامعه حرفه‌ای هتلداران، این کمیسیون ایجاد شد.

گفتنی است: در حال حاضر 236 هتل با 38 هزار و 340 تخت در استان خراسان رضوی فعال است.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *