cdi

محمد حسین روشنک

مالک اشتری عروج کرد و مالک اشتری پرچم بدست گرفت

گام دوم دفاعی انقلاب اسلامی با شهادت حاج قاسم سلیمانی آغاز شد .سردار سرلشگر حاج اسماعیل قاآني خادم امام رضا «ع » و فرمانده لشکر پیروز امام رضا (ع ) خراسان بزرگ در دوران دفاع مقدس و قائم مقام سردار سپهبد شهید برادر حاج قاسم سلیمانی فرمانده رشید سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد .

برادر حاج اسماعیل که خود از پیشکسوتان هشت سال بلکه چهل سال دفاع مقدس و از فرماندهان پیروز دفاع از ایران اسلامی بوده و سال ها فرماندهی برون مرزی دفاع از محور مقاومت را بعهده داشته و دارد . سردار حاج اسماعیل قاآنی را پیشکسوتان دفاع مقدس ایران اسلامی بویژه خراسانی های همرزم او در سال های دفاع مقدس بخوبی میشناسند شجاعت او را در تمام عملیات ها شاهد بوده اند . سرلشگر قاآنی اهل عمل و عملیات بود و کمتر حاضر می‌شد جلو دوربین ها و تریبون ها نشان داده شود او که چند بار در حد شهادت مجروح و به درجه جانبازی نیز نائل آمده، که هیچ گاه به آن اشاره نکرده و نمی کند .

اگر چه شخصیت نظامی، اجتماعی، سیاسی حاج قاسم نظیر نداشته و بعيد است بزودی جای وي  در دل مردم جهان پر شود، اما سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حاج قاسم های فراوانی برای دفاع از محور مقاومت به حسینیان جهان تقدیم نموده که حاج اسماعیل در راس آنها قرار دارد .

یقینا این اتفاق برای شاگردان و همرزمان برادر حاج قاسم سلیمانی از جمله رزم حسيني سکاندار امنیت و اقتصاد خراسان رضوی در خط مقاومت امنیتی، اقتصادی سخت و اشک بار است .همرزمان پیشکسوت دفاع مقدس حاج قاسم دست بیعت به برادر حاج اسماعیل قاآنی فرمانده خراسانی و خادم امام رضا (ع ) داده تا تحت امر فرمانده کل قوا انتقام حاج قاسم و همرزمان شهیدش را بگیرند و از محور مقاومت دفاع کنند.

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *