فراهم آوردن ملزومات زندگی ۸ زوج

به گزارش صبح امروز محمدصادق میرمرتضوی در مصاحبه با خبرنگار این رسانه افزود: با توجه به  ایام پربرکت دهه کرامت این موسسه ۸ زوج نیازمند جهیزیه را راهی خانه بخت کرد که ارزش هر سری  جهزیه  ۵میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

وی تصریح کرد: موسسه جان نثاران بیت‌الزهرا'س' در سال ۶۸ افتتاح شده باهدف یاری‌رسانی به ایتام و مستمندان توسط چند خیر ایجاد شد.

میرمرتضوی اظهار کرد: این موسسه هر ساله در دونوبت به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام و ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها به جوانان نیازمند جهیزیه و ملزومات زندگی کمک کرده و افراد را راهی خانه بخت می‌کند.

وی بیان کرد: خیریه بیت‌الزهرا  علاوه بر کمک در تهیه جهیزیه نوعروسان هرماه  کالاو  مواد غذایی را تحت عنوان سبد کالا در اختیار نیازمندان تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

میرمرتضوی عنوان کرد:اضافه بر این موارد این خیریه هر ساله در ماه‌های مهر و اسفند بین دانش آموزان تحت پوشش اقلام تحریریه و کمک آموزشی را توزیع  توزیع می‌کند و در ماه پایانی سال تمام تلاش خود را کرده که لباسی نو بر تن کودکان کند.

هم‌پوشانی با افراد تحت پوشش کمیته امداد
مدیر روابط عمومی موسسه خیریه جان نثاران حضرت زهرا سلام الله علیه ابراز کرد: امروزه با توجه به شرایط بد اقتصادی بیشتر افرادی که تحت پوشش این موسسه هستند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ره نیز هستند اگرچه کمک های کمیته امداد به مدد جویان ریالی بوده اما کمک های این موسسه به صورت اجناس و سبد کالا به نیازمندان است.

وی ادامه داد: البته خیریه در طی سال با توحه به روزهای مناسبتی کارت هدیه و وجه نقد نیز به افراد تحت پوشش خود اهدا می‌کند.

میر مرتضوی تبیین کرد:این موسسه هرماه به افراد تحت پوشش خود سبد کالا اهدا کرده که  ارزش  یارانه ای که این پک غذایی مبلغی بین ۹۵ تا۱۲۰ هزار تومان است.


وی مطرح کرد: این موسسه خیریه برای شناخت افراد مستمند یک گروه تحقیق متشکل از ۴ خانم داشته که با حضور در خانواده صحت گفته‌هارا مشخص می‌کنند.

مدیر روابط عمومی موسسه جان‌نثاران حضرت زهرا در پایان سخنان خود اشاره کرد:در این خیریه مرکزی با عنوان مجتمع فرهنگی بیت الزهرا نیز در حال فعالیت است که در آن به امور فرهنگی پرداخته می شود.مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان رضوی خبر داد:
اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان در شعب تأمین اجتماعی


مدیرکل تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی پیرامون تسهیل قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان گفت: اجرای این قانون در شعب تأمین اجتماعی اجرایی شده است.
سید محسن نظام خیرآبادی درگفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: بخشنامه بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب در سال 98 با اصلاح آئین نامه مربوطه از سوی سازمان تامین اجتماعی صادر و برای اجرا به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.
وی افزود: با توجه به نامگذاری سال 98 به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت با کارفرمایان خوش حساب مدیون، هیأت محترم وزیران در اجرای ماده (13) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در  امر صادرات ، موضوع بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان را مصوب کرد و بلافاصله پس از اعلام به سازمان تامین اجتماعی، بخشنامه آن تهیه و ابلاغ شد.
نظام گفت: بر اساس این مصوبه، کارفرمایان کارگاههای مشمول با تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی آن، در صورتی که “جرایم” متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ 29‏/12‏/1396 باشد، چنانچه حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این تصویب نامه در مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده براساس مدارک و مستندات ابرازی، با سازمان تأمین اجتماعی توافق کنند، از بخشودگی جرایم متعلقه موضوع این آئین نامه برخوردار خواهند شد.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: قانون بخشودگی جرائم در ارتباط با کارفرمایانی اجرا می‌شود که حق بیمه کارگران زیرپوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌اند.
سید محسن نظام خیرآبادی ادامه داد : کارفرمایان کارگاههای مشمول با اخذ تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در صورتی که “جرایم” متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ 29‏/12‏/1396 باشد، از بخشودگی جرایم بهره مند خواهند شد وکارفرمایان می‌توانند برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی خود به شعب مربوطه مراجعه کنند.
نظام با بیان این که کلیه “جرائم” لغایت  29‏/12‏/96 مشمول این بخشودگی خواهد بود تاکید کرد: کارفرمایان بدهکار که در دوره های قبل، علی رغم ارائه درخواست از پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خودداری نموده اند در صورت ارائه درخواست مجدد و با اخذ تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با رعایت ضوابط و اخذ ضمانت نامه بانکی و یا سند ملکی معتبر ، مشمول استفاده از تسهیلات این بخشودگی خواهند بود.

سیده ریحانه موسوی

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *