pishgaman

سربداران شرایط بهتری نسبت به گذشته دارد

رییس هیات هندبال خراسان رضوی گفت: منتظر حمایت‌هایشهرداری و شورای شهر از هندبال هستیم. هزینه یک تیمهندبال با هزینه یک بازیکن فوتبال برابری می‌کند.

جواد زارعی، در خصوص وضعیت تیم هندبال سربداران سبزواراظهار کرد: تیم هندبال سربداران تقریبا 10 روز است کهتمریناتش را به همراه بازیکنان بومی و تحت هدایت علیشعبان‌پور آغاز کرده‌است. شرایط این تیم برای حضور در سوپرلیگ سال جاری مهیاست و از سوی سبحانی‌فر، نمایندهشهرستان سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز کمک‌هایی بهاین تیم شده است. فکر می‌کنم سربداران در سال جدید، فصلبهتری نسبت به سال گذشته داشته باشد.

وی افزود: کشور از نظر اقتصادی شرایط خوبی ندارد و درخراسان رضوی نیز کارخانه‌ها به سختی پای کار می‌آیند. ازهمین‌ رو پیدا کردن یک حامی مالی خوب برای یک تیم ورزشیدر خراسان رضوی کار بسیار سختی است. در شهرستانسبزوار قرار است توافقاتی با یکی از حامیان مالی شکل گیرد،اما تاکنون به طور رسمی چیزی مشخص نشده‌است.

*تیم‌داری در لیگ دسته اول هندبال

رییس هیات هندبال خراسان رضوی در پاسخ به اینکه آیاخراسان رضوی نماینده دیگری در لیگ برتر هندبال آقایانخواهدداشت، گفت: پیش از این با فدراسیون هندبال مذاکراتیداشتیم که در صورت انصراف یکی از تیم‌های لیگ برتری، یکتیم دیگر از مشهد در لیگ برتر هندبال حضور یابد، اما با توجهبه حضور تمام تیم‌های لیگ برتری سال گذشته این قضیه تقریبامنتفی است و به احتمال 90 درصد در لیگ دسته یک، تیمی ازمشهد خواهیم‌داشت. از هفته آتی مربیان و کادر فنی این تیممشخص خواهدشد و با برخی از بازیکنان مشهدی نیزمذاکراتی داشته‌ایم.

زارعی در رابطه با وضعیت حامی مالی این تیم خاطرنشان کرد: برای جذب اسپانسر برای این تیم نیز صحبت‌هایی صورتگرفته، اما همچنان قطعی نشده است. شهرداری و شوراریشهر مشهد، حمایت از هندبال را در اولویت‌های خود قرارداده‌اند. چشم امید‌مان به کمک‌های مالی شهرداری و شورایشهر است. شهرداری به طور مستقیم نمی‌تواند تیم‌داری کند،اما قول کمک داده‌است.

وی یادآور شد: پس از ثامن‌الحجج، مشهد در لیگ برتر هندبالتیم‌داری نکرده است، در حالی که با پول یک بازیکن فوتبال،می‌توان یک تیم هندبال کاملا ایده‌آل برای لیگ برتر ایجاد کرد. به دنبال ایجاد یک تیم خوب در دسته یک هستیم تا در لیگ برترسال آتی دو تیم در سوپرلیگ داشته باشیم.

زارعی در خصوص حضور خراسان رضوی در سوپر لیگ بانوانعنوان کرد: قطعا در فصل پیش‌رو از خراسان رضوی دو تیم درلیگ برتر هندبال بانوان خواهیم داشت. طی مذاکراتی که باهیات هندبال طرقبه و شاندیز داشتم، این تیم در لیگ سالجاری شرکت خواهدکرد، اما اسپانسر آن شرکت اشتاد سازهتاکنون قولی برای حمایت نداده است.

*شهرداری و شواری شهر فقط وعده دادند

وی افزود: یک تیم نیز از مشهد در لیگ برتر هندبال بانوانشرکت خواهدکرد و شهرداری و شورای شهر پیش از این قولحمایت از این تیم را داده بودند. شهرداری و شواری شهر تاکنون فقط شفاهی وعده داده‌اند و تا کنون کمکی نکرده‌اند. با200 تا 300 میلیون یک تیم هندبال می‌تواند در بخش بانوان بهراحتی در لیگ برتر صاحب سکو شود. همانطور که شهرداری وشورای شهر مشهد سال گذشته از تیم‌هایی نظیر پدیده و پیامدر فوتبال و والیبال حمایت کردند، انتظار داریم به هندبالخراسان رضوی نیز کمک کنند، چرا که با هزینه‌ای به مراتبکمتر، یک تیم هندبال می‌تواند در لیگ برتر صاحب کسب سکوشود.

رییس هیات هندبال خراسان رضوی در پایان تصریح کرد: مسئله دیگری که نیز وجود دارد، پرداخت ورودی تیم‌ها برایحضور در لیگ برتر است. تا پایان تیر ماه مهلت داریم تا هزینهورودی تیم‌ها را پرداخت کنیم که به دلیل مشخص نشدناسپانسر تیم‌ها این مبلغ تاکنون پرداخت نشده است. از ادارهکل ورزش‌و‌جوانان ، شهرداری و شورای شهر درخواست می‌کنمکه در پرداخت هزینه ورودی این دو تیم کمک کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *