cdi

امسال 3.5 میلیون مترمربع از معابر مشهد آسفالت خواهد شد

شهردار مشهد با اشاره به اینکه آسفالت معابر شهر مشهد از سایر کلانشهر ها بهتر است، گفت: با این وجود با استانداردهای مدنظر ما فاصله دارد لذا امسال 3.5 میلیون مترمربع از معابر مشهد را آسفالت خواهیم کرد.
به گزارش صبح امروز، محمدرضا کلائی عصر یک شنبه این هفته در مراسم بهره برداری از پروژه بوستان خطی زندگی، زیرسازی، ایجاد شبکه جمع آوری آبهای سطحی و آسفالت معبر جنوبی حدفاصل شهرک شهید رجایی و شهید باهنر که با حضور اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد، افزود: یکی از موضوعاتی که همیشه در همه نقاط شهر مشهد به خصوص مناطق کم برخوردار مورد توجه و درخواست شهروندان بوده موضوع آسفالت معابر است.
وی اضافه کرد: هر چند که کیفیت آسفالت معابر مشهد از سایر کلانشهرها بهتر است اما با استانداردهای مدنظر مدیریت شهری و شان و منزلت شهروندان و زائران فاصله دارد.
وی تصریح کرد: بر همین اساس در برنامه عملیاتی 97-1400 شهرداری مشهد برای آسفالت 3 میلیون مترمربع از معابر مشهد تا پایان سال 98 برنامه ریزی شده است.
وی با بیان اینکه از معاونت فنی و عمران خواسته ایم افزایش این میزان آسفالت را بررسی کنند، اظهار کرد: نتایج بررسی ها با در نظر گرفتن کیفیت آسفالت و اولویت بندی معابر باید تا عید فطر اعلام شود زیرا مدنظر مدیریت شهری این است که تا پایان سال 98 بتوانیم 3.5 میلیون مترمربع از معابر مشهد را آسفالت کنیم که این یک اتفاق بزرگ است.
شهردار مشهد ادامه داد: در دوره های گذشته آسفالت معابر در پایان دوره انجام می شد اما در دوره شورای پنجم و مدیریت شهری جدید هدف آسایش مردم است.
*گلایه یک شهروند در مراسم افتتاح و واکنش شهردار مشهد
در حین برگزاری مراسم افتتاح  و سخنرانی شهردار منطقه یکی از شهروندان حاضر در مراسم نسبت به مدت زمان اجرای پروژه اعتراض کرد که محمدرضا کلائی شهردار مشهد در واکنش به این اعتراض از او خواست تا پشت تریبون حاضر شده و گلایه خود را بیان کند .
این شهروند در حضور حضار در مراسم گفت: اجرای این پروژه از دوره گذشته آغاز شده گلایه من این است که اجرای آن چرا اینقدر طولانی شده است.
شهردار مشهد در پاسخ اظهار کرد: بوستان خطی پروژه ای بوده که آغاز شده بود و ما نمی خواهیم به گذشته ورود پیدا کنیم و همت شورای و مدیریت شهری در این دوره این است که گیر کارهای مردم را رفع و خواسته های آنها را اجرا کنیم که در وضعیت اقتصادی که با رکود روبرو هستیم کار سختی است.
کلائی افزود: اکنون نیز از معاونت فنی و عمران خواستم تا ایجاد بوستان خطی و آسفالت معبر شمالی حدفاصل شهرک شهید رجایی تا شهرک شهید باهنر را اجرا کنند این پروژه را خودمان آغاز می کنیم و سرعت کار را در این پروژه خواهید دید؛ همچنین از معاونت فنی و عمران خواسته ایم که ضلع جنوبی معبر حدفاصل شهرک شهید رجایی تا شهرک شهید باهنر نیز بوستان خطی اجرا و آسفالت شود.
* اهتمام شورای شهر مشهد برای عمران و آبادانی مناطق کم‌برخوردار جدی است

هم چنین رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: حدفاصل شهرک های شهیدان رجایی و باهنر که ورودی مناسب و درخوری برای شهر مشهد نبود، امروز از طراحی و شرایط بسیار خوبی برخوردار شده که نشان از اهتمام ویژه شورای پنجم و مدیریت شهری مشهد برای عمران و آبادانی مناطق کم‌برخوردار شهر است.

مجتبی بهاروند در این مراسم اظهارکرد: بسیار خرسندیم که در این محور شاهد چنین پارک خطی و آسفالت و شرایط مناسبی برای تردد وسائل نقلیه هستیم.

بهاروند با بیان اینکه این محور بعنوان ورودی شهر مشهد، در سال های اخیر از شرایط و وضعیت ناخوشایندی برخوردار بود، گفت: با تلاش خادمان مردم در عرصه مدیریت شهری امروز از طراحی بسیار خوبی برخوردار و شرایط مناسبی حکمفرما شده که نشان از اهتمام ویژه شورای پنجم و مدیریت شهری مشهد برای عمران و آبادانی مناطق کم‌برخوردار شهر است.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد همچنین از افتتاح و بهره‌برداری محور بسک‌آبادی به شهرک طرق طی ۲ الی ۳ هفته پیش‌رو خبرداد و خاطرنشان کرد: مطالبات مردمی برای ساخت این محور از دوره انتقالی شورا آغاز شده بود و ما هم قول مساعد پیگیری این موضوع را با شهروندان مطرح کردیم و این وفای به عهد مایه خوشحالی و مسرت است.  

*بهره برداری از بوستان خطی زندگی و بهسازی و آسفالت معبر حدفاصل شهرک شهید باهنر و شهیدرجایی

طی مراسمی بوستان خطی زندگی و بهسازی و آسفالت معبرجنوبی حدفاصل شهرک شهید باهنر تا شهرک شهید رجایی با هزینه ای بالغ بر 47 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
حجت ا… حیدری، شهردار منطقه 6 مشهد در این مراسم که عصر امروز با حضور شهردار و اعضای شورای شهر مشهد برگزار شد، گفت: بوستان خطی زندگی به طول 18000مترمربع به همراه معبرجنوبی حدفاصل شهرک شهید باهنر تا شهرک شهید رجایی به طول 1800 متر با 7000 تن آسفالت روکش شده است.
وی با بیان اینکه برای اجرای این پروژه ها بیش از 47 میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: در کنار زیرسازی و روکش آسفالت، 22 هزارمترمربع فضای سبز به همراه 2300 متر کانال جمع آوری آبهای سطحی اجرا شده است.
وی ادامه داد: در مجموع تلاش مان این است که پروژه های عمرانی با سرعت بیشتر اجرا شود زیرا سرعت در کار باعث کاهش هزینه ها خواهد شد که سرعت در اجرای همین پروژه 2 میلیارد و 500 میلیون ریال صرفه جویی به دنبال داشته است.
حیدری با اشاره به اینکه تاکید شهردار و شورای شهر مشهد اجرای پروژه های عمرانی در مناطق کم برخوردار است، گفت: پروژه دیگری که در منطقه 6 در حال اجرا است، بهسازی مسیر بسکابادی تا طرق است که امیدورایم خرداد ماه به بهره برداری برسد.

علی نژاد

 

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *