دلارهای نفتی سبب پایمالی خون خاشقجی شدند

عضو هیأت رئیسه مجلس اعتقاد دارد آمریکا در مواجه با پرونده روزنامه نگار منتقد عربستانی نشان داد هر کشوری که پول دهد می تواند روی جنایت هایش سرپوش بگذارد.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به  اعتراف رژیم سعودی به مرگ جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول، گفت: می توان اذعان کرد که این مهم نتیجه سفر وزیر خارجه آمریکا به عربستان سعودی و ترکیه برای رسیدگی به پرونده خاشقجی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در این رابطه، اظهار کرد: به عبارتی آمریکایی ها با این اقدامشان به دنیا اعلام کردند هر کشوری که پول داشته باشد می تواند روی هر جنایتی سرپوش بگذارد.

وی گفت: این اقدام آمریکایی ها نشان داد این کشور به دریوزگی افتاده و در واقع سیاست فروش مولفه جنایت را سرلوحه خودش قرار داده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه نباید فراموش کرد مشکلات اقتصادی آمریکا سبب شده دولتمردان این کشور از هر ابزاری برای بدست آوردن پول استفاده کنند، ادامه داد: بر همین اساس مشاهده می شود که ترامپ اعلام کرد سعودی برای تامین امنیتش باید پول بپردازد یا حضور نیروهای ایالات متحده در سوریه با پرداخت هزینه آن توسط سعودی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه پرونده روزنامه نگار منتقد عربستانی بیانگر وقوع جرم و جنایتی است که لابی های قدرت تلاش می کنند آن را خنثی کنند، تصریح کرد: متاسفانه برخی نیز با دلارهای نفتی هزینه این اقدام را به آمریکایی ها می پردازند؛ به عبارتی هدف از سفر وزیر خارجه آمریکا به عربستان سعودی و ترکیه دستیابی به همین موضوع است.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *