cdi

شرکت های مسافربری مشهد سالانه 82 میلیارد ریال زیان می دهند

دبیر انجمن صنفی شرکتهای مسافربری مشهد و حومه گفت: 24 شرکت حمل و نقل مسافر مستقر در پایانه امام رضا(ع) مشهد سالانه بیش از 82 میلیارد ریال از درآمد خود را به دلیل پذیرش مسافران بدون بلیت از دست می دهند.

به گزارش ایرنا، حسام آسیابان افزود: بر اساس اعلام سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری، روزانه 10 تا 11 هزار مسافر از پایانه امام رضا(ع) خارج می شوند که این آمار بر اساس صورت وضعیت بلیت های صادره توسط شرکتهای حمل و نقل مسافر در این مجموعه هفت هزار نفر است.

وی بیان کرد: بر این اساس در پایانه امام رضای مشهد به طور میانگین روزانه از مجموع مسافران خروجی پایانه سه هزار نفر بدون بلیت سوار اتوبوس شده و راهی مقاصد خود می شوند که می توان با در نظر گرفتن قیمت 500 هزار ریالی برای هر بلیت، ارزش بلیت های فروخته نشده را 1.5 میلیارد ریال برآورد کرد.

آسیابان ادامه داد: پنج درصد ارزش هر بلیت مربوط به شهرداری، 15 درصد شرکت حمل و نقل مسافر، یک درصد بیمه و 79 درصد بقیه نیز متعلق به مالک ناوگان و سرمایه گذار است.

دبیر انجمن صنفی شرکتهای مسافربری مشهد و حومه اضافه کرد: سهم 15 درصدی 24 شرکت حمل و نقل مسافر از بلیت های فروخته نشده روزانه 225 میلیون ریال است که در سال به بیش از 82 میلیارد ریال می رسد.

وی با بیان اینکه مسافر در ناوگان ریلی و هوایی بدون بلیت هیچ دسترسی به وسیله نقلیه ندارد، گفت: علاوه بر نظارت ناکافی شهرداری، ساختار پایانه مسافربری مشهد به گونه ای است که مسافر به راحتی تا در اتوبوس آمده و پس از مقایسه قیمتهای مختلف، ارزان ترین را انتخاب و بدون بلیت از ناوگان حمل و نقلی استفاده می کند.

آسیابان افزود: البته شهرداری سازوکاری فراهم کرده است تا هنگام خروج اتوبوس ها از پایانه حق پنج درصدی خود از بلیت مسافر را محاسبه و دریافت کند اما علیرغم دریافت ماهانه سه میلیارد ریال اجاره از شرکتهای حمل و نقل، قادر به استیفای 82 میلیارد ریال درآمد آنان نیست.

انتهای خبر/

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *