عید را نزد مادرم می‌روم

رضا مهاجری سرمربی پدیده در خصوص عملکرد خود در سال 96 گفت: ما سال 96 را خیلی خوب آغاز کردیم و روزهای خوبی داشتیم. روزهای ابتدایی امسال با هفته‌های آخر لیگ شانزدهم مقارن شده بود که توانستیم 5 برد متوالی کسب کرده و با اعتماد به نفس خاصی لیگ را به پایان برسانیم.

او ادامه داد: در آن مقطع کادر مدیریتی باشگاه نیز همگام و همسو با تیم شرایط ایده آلی را فراهم کرده بود و لیگ هفدهم برای ما بی نظیر آغاز شد. ما توانستیم با کسب نتایج با ارزش و استمرار در روند خوب مان نیم فصل اول را با عنوان چهارمی به پایان برسانیم تا یکی از مدعیان کسب سهمیه باشیم. اما ناگهان با چند سونامی همه چیز بهم ریخت تا ناکامی‌های تیم آغاز شود.

مهاجری در تشریح علل ناکامی‌های پدیده اضافه کرد: باشگاه متشکل از عوامل زیادی است که هرکسی به اندازه نقشی که دارد، در راه رسیدن به موفقیت اثربخشی خود را ایفا می‌کند. متاسفانه ماجرای کسر 6 امتیاز تیم را تا رده دهم پایین برد و بعد از آن هم هیچ تدبیری برای مقابله با بحران‌های روحی روانی اندیشیده نشد. جدایی بازیکن کلیدی ما و پیشنهادهایی که به دیگر بازیکنان رسید در کنار عدم پرداخت مطالبات بازیکنان باعث شد که این شرایط بحرانی حادتر شود.

وی افزود: ما هنوز از زیر بار کسر 6 امتیاز کمر راست نکردیم که دوباره شایعه سقوط به لیگ دسته یک مطرح می شود و خدا می داند که انگار گوشت تنمان را آب می کنند! بهرحال شرایط سختی است و با این اوضاع نمی توان کار کرد. خودم بارها خواسته‌ام که استعفا بدهم ولی دلم نمی‌آید تیم را رها کنم. البته این را هم بگویم که آقای کریمویی زحمات زیادی برای تیم کشید و همه توانش را برای پدیده گذاشت. اما حمایت‌های لازم از ایشان نشد.

سرمربی پدیده با اشاره به تهدید بازیکنان به تحریم تمرینات، گفت: گاهی شرایط طوری می‌شود که تمرین نکردن بهتر از تمرین کردن بی‌کیفیت است. وقتی بازیکن بیش از 4 ماه هیچ دریافتی از باشگاه نداشته نمی‌توان از او انتظار داشت با تمرکز و انگیزه انرژی بگذارد. آقای کریمویی خیلی تلاش کرد که شرایط مالی بچه‌ها سر و سامان پیدا کند اما خب ایشان هم نیاز به حمایت داشتند و باید این اتفاق در کل مجموعه می‌افتاد.

او ادامه داد: بازیکن وقتی با روحیه بد و حال عصبی به تمرین می آید، هم احتمال مصدومیتش بالا می‌رود و هم اینکه این عصبی بودن را به دیگر بازیکنان انتقال می‌دهد و در نهایت هم همه چیز به من ختم می‌شود. امیدوارم در این روزهای باقیمانده اتفاقات خوبی رخ بدهد و بچه‌ها در 5 بازی باقیمانده در سال 97 به همان تیم نیم فصل اول تبدیل شوند.

مهاجری از برد استقلال، سایپا و تراکتورسازی از اتفاقات خوب این تیم در سال 96 یاد کرد و گفت: در مجموع شرایطی که در نیم فصل اول داشتیم، باعث شد روزهای خوبی را تجربه کنیم و آن روزها حال فوتبال مشهد خیلی خوب بود. اما حالا بعد از مشکی‌پوشان که دیگر امید کمی برای بقا دارد، حالا ما هم باید ترس از آینده داشته باشیم.

سرمربی پدیده از فیروز کریمی به عنوان موفق‌ترین مربی در سال 96 یاد کرد و گفت: با احترام به همه همکارانم به نظرم فیروز کریمی در سال 96 عملکرد خیلی خوبی داشت. چه در لیگ دسته اول و چه در لیگ برتر با گسترش فولاد توانست کارهای بزرگی انجام دهد و همه شاهد اثربخشی و کیفیت کاری او بودیم.

او ادامه داد: در بین بازیکنان هم به نظرم سردار آزمون و علیرضا جهانبخش هم فوق العاده بودند و به نظرم بعد از جام جهانی هم می‌توانند در لیگ‌های معتبر و تیم‌های بزرگ به کارشان ادامه دهند. در لیگ برتر خودمان نیز سرور جپاروف هم یک سر و گردن بالاتر از دیگران بود و عملکردش نشان داد که کیفیت او غیرقابل انکار است.

مهاجری درباره خلق رمانتیک ترین صحنه فوتبالی سال توسط او و علیرضا منصوریان گفت: در بازی رفت پدیده و استقلال شرایط تیم ما عالی بود و استقلالی‌ها با منصوریان وارد فضای چالشی شده بودند. ما بازی را برده بودیم و منصوریان فکر کرد داور پایان بازی را اعلام کرده که برای تبریک گفتن کنار من آمد. اما یکی دو دقیقه از وقت باقی مانده بود و ما هم دست در دست منتظر سوت داور ماندیم. در آن لحظات حس کردم چقدر منصوریان تنهاست و سعی داشتم او را امیدوار به آینده کنم که به زعم دوستان این صحنه خیلی رمانتیک از آب درآمد! (باخنده)

وی در پایان در مورد فعالیت‌های خود در سال 97 گفت: برای تعطیلات نوروز، به مزار پدرم در شاهرود می‌روم و چند روزی خدمت مادرم هستم. بعد به مشهد می‌آیم تا با همه توان تیم را برای ادامه مسابقات آماده کنم. هیچ دغدغه‌ای برای سال 97 ندارم جز اینکه پدیده را به شرایط خوبش برگردانم که امیدوارم با کمک همه دوستان شرایط خوب شود.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *