کار مفید در کشور، روزانه 45 دقیقه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه کار مفید در کشور روزانه ۴۵ دقیقه است، گفت: مشکل کشور زیاد یا کم بودن تعطیلات نیست بلکه مسئله مهم عدم استفاده بهینه از زمان در ساعات کار است.

رضا شیران خراسانی در رابطه با ساماندهی تعطیلات رسمی کشور افزود: طرحی که در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی شد طرح علی مطهری مربوط به تعطیلی 8 ربیع الاول بود که بنابر تصمیم اعضای کمیسیون با لغو آن موافقت شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: نظر مطهری، نایب رییس مجلس این بود که در مورد لغو تعطیلی این روز تصمیم­گیری و سپس در طرح دیگری نسبت به سازماندهی سایر تعطیلات اقدام شود.

وی با بیان اینکه پیش از کاهش و ساماندهی تعطیلات رسمی افزایش بهره­وری و بهینه کردن ساعات کار و اشتغال باید در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: مشکل کشور زیاد بودن تعطیلات نیست بلکه مسئله مهم عدم استفاده بهینه از زمان در ساعات کار است.

شیران خراسانی افزود: به دلیل بهره‌وری پایین  بخشی از نارسایی و کاستی­ها را به تعطیلات ربط داده­ایم در حالی که اگر تمامی ساعات مشغول کار باشیم و هیچ روز تعطیلی هم نداشته باشیم اما نرخ بهره­وری پایین باشد هیچ منفعتی عاید کشور نمی­شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه عوامل سد راه افزایش بهره­وری نیروی انسانی در کشور باید در تمامی دستگاه­ها شناسایی و رفع شوند، گفت: در کنار این موضوع سازماندهی و ساماندهی تعطیلات نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه افزایش بهره­وری نیروی کار در کشور بسیار پایین است، ادامه داد: کاهش تعطیلات به هیچ وجه نمی­تواند در افزایش نرخ بهره­وری و بهبود اقتصاد کشور موثر باشد متاسفانه بر اساس برخی آمارها کار مفید در کشور روزانه 45 دقیقه است بنابراین بدون  چاره­ اندیشی برای افزایش بهره­وری با ساماندهی  تعطیلات هیچ مشکلی از کشور رفع نخواهد شد.

image_print
31 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *