بیت‌کوین سکته کرد

حباب قیمت کاذب بیت کوین از بیت رفته است و بیت کوین با افزایش قیمتی بزرگ و رسیدن به مرز 66 میلیون تومان سکته کرد.

بیت کوین به عنوان محبوب‌ترین ارز دیجیتال در طی هفته اخیر با چند جهش به قیمت 19 هزار و 650 دلار رسید که باعث افزایش قیمت بیت کوین تا 95 میلیون تومان در بازار ایران شد. این در حالی است که بعد از افزایش قیمت بیت کوین، بزرگ‌ترین کاهش قیمت این پول دیجیتالی آغاز شد تا جایی که قیمت بیت کوین در روز گذشته به 12 هزار و 148 دلار رسید.

پس از کاهش قیمت بزرگ بیت کوین در روز گذشته، روز شنبه قیمت این پول دیجیتالی در مرز 14 هزار دلار تثبیت شده است و هم اکنون بیت کوین 14 هزار و 288 دلار معادل با 66 میلیون و 259 هزار تومان قیمت دارد که با در نظر گرفتن بیشترین قیمت بیت کوین می‌توان گفت که بیت کوین سقوط قیمتی در حدود 30 میلیون تومان داشته است.

کارشناسان اقتصادی و مالی معتقد هستند، این کاهش قیمت بزرگ به دلیل رسیدن بیت کوین به سقف قیمتی خود بوده است؛ در حقیقت حباب قیمت کاذب بیت کوین از بین رفته است و این ارز دیجیتال به قیمت واقعی خود در محدوده 13 تا 14 هزار دلار رسیده است.

گفتنی است نگرانی بسیار زیادی در برخی از سرمایه گذاران  سازمانی و شخصی که از بیت کوین به عنوان منبعی جهت سرمایه‌گذاری و درآمدزایی با ذخیره و فروش استفاده می‌کردند، ایجاد شده است و در این میان بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل خرید بیت کوین با قیمت‌هایی در محدوده 17 یا 18 هزار دلار دچار ضرر و زیان شده‌اند و همین مسئله باعث شده تا ریسک خرید بیت کوین بیشتر شود.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *