۳۰ درصد مشکلات روستاها بودجه‌ای است

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از انقلاب اسلامی بسیاری از خدمات زیرساختی به نواحی روستایی داده شده اما آنچه که همچنان مورد غفلت واقع شده، مقوله توسعه روستایی است.

سعید باستانی روز شنبه در جمع اعضای جدید شوراهای اسلامی شهرستان مه‌ولات افزود: توسعه روستایی به این مفهوم است که شرایطی ایجاد شود تا جوانان به عنوان بخش مولد در روستاکار کنند و از مهاجرت به شهر برای امرار معاش بی‌نیاز باشند.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت در حال ترمیم این شرایط است، افزود: دولت اجازه یافته با برداشت 1.5 میلیارد دلار از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای توسعه روستایی هزینه کند و شوراهای این دوره باید با شناسایی مزیت نسبی روستای خود و ارائه طرح های مناسب، به فرمانداری و بخشداری‌، در مسیر توسعه روستای خود تلاش کنند.

وی با انتقاد از سهل انگاری برخی اعضای شوراهای روستایی که نسبت به رفع مشکلات روستاهای خود بی اعتنا هستند گفت: بررسی مشکلات روستاهای منطقه مشخص کرد که 70 درصد این مشکلات محصول ناهماهنگی و تنها 30 درصد مشکلات بودجه‌ای است.

باستانی شورای پنجم را بالغ تر از ادوار پیشین دانست و گفت: چهار دوره از عمر شورای اسلامی گذشته و در هر دوره بلوغی را تجربه کرده ایم و در این 16 سال که به یک بلوغ نسبی رسیده ایم جایگاه شورا نیز مشخص تر شده و مردم هم افراد را با شناخت بهتری برگزیده اند.

وی افزود: هر شورا با شورای قبلی متفاوت است و دولت‌ها و حاکمیت نیز بر اساس پیشرفت مملکت در هر بازه زمانی دستورالعمل و خط ‌مشی‌های جدیدی دارند،بنابراین اگر یک شورا،دهیار، شهردار، فرماندار و یا نماینده مجلس مانند سالهای قبل کار کند یقینا به نتیجه‌ای نمی‌رسد.

این نماینده مجلس دهم گفت: بنابه قانون، اعضای شورا وظایفی دارند که عمده آن پرکردن فاصله بین مردم و مسئولان است و این رسالتی خطیر و تعیین کننده است.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *