چاقوی وحشت زیر گلوی کودک مشهدی

اعتراف زورگیری که برای سرقت طلا دست به آدم ربایی زد.

کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی یکی از زورگیرانی را که برای سرقت طلاهای یک زن، دست به جرایم وحشتناک زده بود در حالی به دام انداختند که تلاش برای دستگیری متهم فراری این پرونده ادامه دارد.

مدتی قبل زن جوانی با مراجعه به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی پرده از ماجرای هولناک برداشت که هنوز از یادآوری آن صحنه های تلخ وحشت داشت.

این زن که مرجوعه قضایی را به کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی ارائه می‌کرد، در اظهاراتش گفت: کنار چهارراه میدان بار رضوی منتظر تاکسی بودم که یک دستگاه پراید سفیدرنگ مقابلم توقف کرد در حالی که جوانی در صندلی جلو نشسته بود.

من مسیرم را که میدان جهاد بود به راننده گفتم و او هم از من خواست که سوار شدم آن لحظه کودکم را در آغوش می فشردم و تصور نمی‌کردم که در چنگ زورگیران افتاده ام به همین دلیل در صندلی عقب نشستم و راننده در مسیر بزرگراه به حرکت خود ادامه داد. اما وقتی به میدان جهاد رسیدیم و از راننده خواستم مرا پیاده کنند بر سرعت خودرو افزود من که با دیدن این وضعیت ترسیده بودم فریادزنان به راننده اعتراز کردم که خودرو را متوقف کند. او هم پراید را به حاشیه بزرگراه کشاند و توقف کرد. اما بر خلاف تصورم فردی که در صندلی جلو نشسته بود با سرعت پیاده شد و در صندلی عقب نشست. او در حالی که چاقویی را زیر گلوی فرزند خردسالم گذاشته بود تهدید کرد اگر سر صدا کنم بچه ام را می کشد!

با دیدن آن چاقو، وحشت سراپای وجودم را فرا گرفت، دیگر کاری از دستم ساخته نبود وقتی افشانه فلفل و تیغه چاقو را دیدم ساکت شدم تا جان فرزندم را نجات بدهم! آنها مرا به سمت جاده قدیم قوچان بردند و با قیچی که همراه داشتند همه النگوهای ام را بریدند و گوشواره هایم را نیز از گوشم خارج کردند. من از ترس می‌لرزیدم و حرفی نمی زدم تا این که مرا در حاشیه خیابان پیاده کردند. شماره خودرو آنها نیز دیده نمی‌شد چرا که شماره ها به احتمال زیاد دستکاری شده بود!

در پی اعلام شکایت این زن جوان و با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع سرهنگ رزمخواه رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی دستورات ویژه ای را برای ردیابی متهمان به آدم ربایی صادر و به این ترتیب گروهی از کارآگاهان به فرماندهی سرهنگ غلامی ثانی وارد عمل شدند.

رد زنی های پلیسی که با رصدهای اطلاعاتی همراه بود در مسیر تردد پراید سواران ادامه یافت و کارآگاهان به تجزیه و تحلیل کارشناسی در این باره پرداختند تا اینکه پس از گذشت مدتی از این ماجرا کارآگاهان به سرنخ‌هایی از مالک خودرو پرایدی رسیدند که مشخصات آن با آنچه زن جوان در اظهارات خود عنوان کرده بود مطابقت داشت. بنابراین کارآگاهان با کسب مجوزهای قضایی، موفق شدندجوان ۲۶ ساله ای را که مالک پراید بود در خیابان آزادی مشهد شناسایی و او را به مقر پلیس هدایت کنند.

اگر چه شاکی پرونده، این متهم را شناسایی کرد اما او در ابتدا ارتکاب هرگونه جرمی را انکار میکرد تا اینکه در برابر شواهد و مدارک انکار ناپذیری قرار گرفت که کارآگاهان در مدت بررسی‌های پلیسی، جمع آوری کرده بودند.

این جوان که دیگر همه راه‌های فرار را بسته می دید به ناچار لب به اعتراف گشود و ماجرای سرقت طلا و آدم‌ربایی را فاش کرد.

وی گفت: به پیشنهاد دوستش به این اقدام وحشتناک دست زده اند!!! تلاش کارآگاهان با صدور دستورات ویژه قضایی برای دستگیری متهم فراری این پرونده همچنان ادامه دارد.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *