16 هزار هنرمند صنایع دستی زیر پوشش میراث فرهنگی خراسان رضوی

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: 16 هزار هنرمند صنایع دستی در استان خراسان رضوی شناسایی و زیر پوشش اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته‌اند.

محمد مطیع در این باره گفت: 110 کیلوگرم سنگ قیمتی به ارزش یک میلیون و 838 هزار و 821 دلار پارسال از این استان به خارج از کشور صادر شده که بالاترین رقم نسبت به سایر محصولات است.

وی افزود: بافته‌های داری به میزان 349 هزار و 910 کیلوگرم، مصنوعات چرمی به وزن 17 هزار و 306 و مصنوعات سفال و سرامیک به میزان 13 هزار و 782 کیلوگرم به ترتیب سه رتبه صادرات به لحاظ بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: سایر اقلام صادراتی صنایع دستی شامل نساجی سنتی، مصنوعات سنگی، مصنوعات چرمی، آبگینه و نظیر آن می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته صادرات حدود 400 هزار کیلوگرم صنایع دستی خراسان رضوی به کشورهای دیگر ثبت شده است،افزود: این میزان صادرات بیش از دو میلیون و 97 هزار و 428 دلار ارزش داشته است.

مطیع با بیان اینکه محصولات صنایع دستی استان به 27 کشور دنیا صادر می شود،تصریح کرد: از جمله این کشورها می توان به ژاپن، چین، تاجیکستان، زبکستان، مالزی، فرانسه ، سوئیس، انگلستان، یوزیلند بحرین، طر، کویت، آلمان، کانادا، ترکیه وسترالیا اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: حدود 16 هزار هنرمند صنایع دستی در استان خراسان رضوی شناسایی و زیر پوشش اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته‌اند.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *