مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی:
تاریخ: ۱۰:۲۰ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
مرغ گرم تنظیم بازار با اولویت حاشیه شهر توزیع می‌شود

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: مرغ گرم تنظیم بازار با اولویت حاشیه شهر و مناطق محروم توزیع می‌شود. علی رسولیان روز دوشنبه در جلسه ستاد تنطیم بازار استان افزود: در این جلسه مقرر شد، در قالب زنجیره‌های تولید مرغ گوشتی، تعاونی‌ها و اتحادیه‌های مرغداری؛ گوشت مرغ با نرخ ۹۸ هزار ریال در سطح استان […]

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: مرغ گرم تنظیم بازار با اولویت حاشیه شهر و مناطق محروم توزیع می‌شود.

علی رسولیان روز دوشنبه در جلسه ستاد تنطیم بازار استان افزود: در این جلسه مقرر شد، در قالب زنجیره‌های تولید مرغ گوشتی، تعاونی‌ها و اتحادیه‌های مرغداری؛ گوشت مرغ با نرخ ۹۸ هزار ریال در سطح استان توزیع شود که در گام نخست در ۲۵ نقطه حاشیه شهر مشهد عرضه خواهد شد.

وی عنوان کرد: این ۲۵ نقطه توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص و اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: همچنین برنامه‌ریزی شده تا با همکاری نیروی انتظامی از خروج غیر مجاز و بدون مجوز مرغ از استان جلوگیری و با متخلفان به شدت برخورد شود.

برخورد با گرانفروشی

رسولیان با بیان اینکه یکی دیگر از مصوبات جلسه تنظیم بازار برخورد جدی با فروشندگان گوشت مرغ با قیمت‌های نامتعارف در بازار است، خاطرنشان کرد: برای این افراد پرونده تعزیراتی تشکیل و برخورد می‌شود.

وی با اشاره به واردات جوجه یک روزه به قیمت پایین به کشور، گفت: همین امر موجب شده قیمت جوجه یک روزه در بازار ۱۰ کاهش یافته که منجر به افزایش جوجه‌ریزی می‌شود.

تولید روزانه ۲۰۰هزار قطعه مرغ در استان

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: طی آذر ماه میزان جوجه‌ریزی در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵۰ هزار قطعه افزایش یافته که امید است تولید گوشت مرغ افزایش یافته و شاهد کاهش قیمت آن در بازار باشیم .

رسولیان تصریح کرد: هم اکنون به طور متوسط روزانه ۲۰۰ هزار قطعه مرغ در استان کشتار و گوشت آن روانه بازار می‌شود.