در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی مطرح شد:

حذف دلالان از ورودی پایانه مسافربری مشهد

با اجرای طرح فروش اینترنتی بلیت اتوبوس و انجام برخی اقدامات سخت افزاری در پایانه مسافربری امام رضا(ع) مشهد دلالان ورودی این پایانه حذف می شوند.

به گزارش صبح امروز، محمدصادق براتی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، در دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ویژه نوروز99 با اشاره به این طرح گفت: در گذشته و در ایام اوج مسافرت، تهیه بلیت با حضور واسطه‌ها مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کرد که با راه‌اندازی این سیستم بسیاری از مشکلات این حوزه رفع خواهد شد.

8 جلسه ستاد خدمات سفر برای نوروز 99

او ادامه داد: برنامه ریزی های دستگاه های اجرایی استان به نحو مطلوبی برای میزبانی از زائران و گردشگران در نوروز99 انجام شده است و از ابتدای دیماه تا پایان سال 8 جلسه برگزار خواهد شد که تاکنون دو جلسه برگزار شده است.

براتی با اشاره به برنامه جلسات ستاد خدمات سفر اظهار کرد: هفتمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفراستان در قالب مانور خدمت خواهد بود که مطابق سال های گذشته 25 اسفند ماه با میزبانی شهرداری برگزار خواهد شد.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفرخراسان رضوی افزود:28 اسفند ماه بازدید و بررسی میدانی آمادگی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان انجام خواهد شد.

خودداری دستگاه ها از فعالیت بدون هماهنگی ستاد خدمات سفر استان

براتی تاکید کرد: با توجه به ضرورت انسجام در فعالیت ها دستگاه های اجرایی از انجام فعالیت بدون هماهنگی با ستاد اجرایی خدمات سفر خودداری کنند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان این که تجزیه و تحلیل آمار تصادفات در کمیته حمل و نقل ستاد انجام شود، گفت:  با توجه به پیش بینی های هواشناسی، باید تهمیداتی را برای مواقع بحرانی اندیشیده شود که ایستگاه های صلواتی بین راهی در خراسان رضوی ظرفیتی ویژه هستند که می توانیم از آن برای زمان های بحرانی استفاده کرده و به مسافران در مسیرها خدمات ارائه کنیم.

براتی تاکید کرد: همه دستگاه ها آمادگی داشته باشند که براساس پیش بینی ها در نوروز 99 تعداد زائران به نسبت سال گذشته افزایش خواهد یافت و با توجه به شرایط جوی باید از آمادگی بیشتری برخوردار باشیم و به نحو مطلوبی از زائران پذیرایی کنیم.

برنامه ریزی برای برگزاری نوروزگاه بین المللی با ترکمنستان

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفرخراسان رضوی به برنامه های برگزاری جشن بین المللی نوروزگاه با ترکمنستان اشاره کرد و گفت: سال گذشته این جشن به میزبانی ترکمنستان برگزار و امسال به میزبانی ایران برگزار خواهد شد که قرار است به صورت گسترده تر برگزار و از دیگر کشورهای همسایه نیز دعوت کنیم.

براتی به آمار ورود مسافران به مشهد در 9 ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: در این مدت 34 میلیون و 146 هزار و 705 نفر وارد مشهد شده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 3.8 درصد (سه و هشت دهم) افزایش یافته است.

او افزود: تعداد 7 میلیون و 300هزار و 669 نفر با اتوبوس  و حمل و نقل عمومی، تعداد 5 میلیون و 707 هزار و 646 نفر با راه آهن با 10 هزار و 81 رام قطار به مشهد آمده اند.

وی اظهارکرد: تعداد 3 میلیون و 610 هزار و 609 نفر از طریق فرودگاه شهید هاشمی نژاد و تعداد 17 میلیون و 527 هزار و 781 نفر از طریق وسایل نقلیه شخصی وارد مشهد شده اند.

براتی تصریح کرد: براساس مقایسه آمار 9 ماهه امسال با سال قبل، مسافران ورودی راه آهن 4.8 ( چهار و هشت دهم) درصد افزایش، مسافران ورودی با وسایل نقلیه شخصی 4.8 ( چهار و هشت دهم) درصد افزایش و مسافران ورودی از طریق فرودگاه 3.4 (سه و چهار دهم) درصد کاهش یافته است.

برگزاری ایستگاه در کیلومتر 30 و 60

هم چنین ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی و دبیرستاد نیز در این جلسه گفت: با توجه به دستوالعمل ستاد ملی خدمات سفر، امسال نیز باید دستگاه های اجرایی برای برپایی ایستگاه در کیلومتر 30 و 60 شهرهای استان برنامه ریزی کنند.

او ادامه داد: مقرر شده است که برای انجام اقدماتی از قبیل برپایی ایستگاه و سیاه چادرها راهداری، پلیس راه، امداد و نجات هلال احمر، سازمان جوانان هلال احمر، اورژانس اداره کل امور رفاهی و  دبیرخانه ستاد خدمات سفر برنامه ریزی کنند.

جشن های نوروزگاه در قالب برنامه های ستاد خدمات سفر

مکرمی فر افزود: برگزاری جشن های نوروزگاه که در سال های گذشته توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار می شود از امسال جزو برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر استان خواهد بود و آمادگی داریم با دیگر ادارات در صورت تمایل مشارکت و همکاری کنیم و از نظرات و همکاری ها آن ها نیز بهره مند شویم.

در ادامه سید جعفر صدیق زراعتی جانشین دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گزارشی از برنامه های اعلام شده به دبیرخانه ستاد ارائه کرد.

هم چنین دستگاه های عضو و روسای کمیته های ستاد گزارشی از برنامه های خود ارائه کردند.

در پایان این جلسه از سید جعفر صدیق زراعتی جانشین دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی که از ابتدای بهمن ماه بازنشسته می شود، تقدیر شد.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *