pishgaman

هندبال خراسان رضوی در سربالایی

هندبال خراسان همواره طرفداران بی شماری در سطح استان داشته است و درخشش تیم هایش در لیگ برتر اوج موفقیت های این رشته می باشد اما این روزها هندبال خراسان کمی با روزهای اوج خود فاصله دارد و حضور تنها نماینده لیگ برتری آن یعنی سربداران سبزوار در هاله ای از ابهام است. در همین راستا نایب رئیس هیئت هندبال خراسان رضوی در ارتباط باوضعیت فعلی هیئت و ورزشکاران ساکن استان نکاتی را عنوانکرد و همچنین وی در مورد جایگاه هندبالیست‌های خراسانی درکشور توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن را در ادامهمی‌خوانید.

فوزیه صادق‌زاده بیان کرد: هیئت هندبال خراسان رضویافتخارات بزرگی را به کسب کردند که از جمله آنها می‌توان بهحضور چهار هندبالیست دختر نوجوان خراسانی دختر دراردوی تیم ملی هندبال اشاره کرد، تیم‌های سربداران سبزوار واشتات سازه خراسان رضوی در لیگ برتر هندبال زنان و مردان فعال بودند.

*امسال در لیگ برتر بانوان دوتیم داریم

صادق‌زاده گفت: تیم والیبال بانوان هیئت هندبال مشهد در این مسابقات توانستند به مقام نایب قهرمانی دست یابند، یکی از بزرگترین افتخارات هیئت هندبال خراسان رضوی، حضور این تیم به عنوان نماینده خراسان رضوی در لیگ برتر است، همچنین تیم دیگری نیز فعالیت خود را در لیگ برتر آغاز کرده است، به عبارتی امسال این استان در لیگ برتر دو تیم دارد.

وی ادامه داد: خراسان رضوی برگزار کننده اغلب فعالیت‌های موجود در منطقه یک است، پس از آن فعالیت‌های این منطقه اغلب به استان‌هایی مانند سمنان و گلستان تعلق دارد، این استان یکی از فعال‌ترین هیئت‌های کشور است، در این هیئت از گذشته تاکنون پیشرفت بسیاری را شاهد بودیم.

صادق‌زاده تصریح کرد: تعداد هندبالیست‌های ساماندهی شده، حرفه‌ای و یا دارای کارت ورزشی در سطح منطقه یکم فدراسیون هندبال مشخص نیست، بنابه دلایلی نظیر فقدان حامی و پشتیبان از باشگاه‌ها، تنها باشگاه فعال در سطح منطقه یکم متعلق به خراسان رضوی است، از دیگر فعالیت‌های ورزشکاران می‌توان به حضور چهار هندبالیست در رده های پایه از استان گلستان به اردوی تیم ملی اشاره کرد.

وی ادامه داد: مسابقات هندبال در ابتدا منطقه‌ای برگزار شده و پس از آن در صورت کسب مقام، تیم برنده به مسابقات کشوری راه می‌یابد، این امر محقق  شده و تیمهای تربت جام و مشهد باکسب مقام‌های نخست و دوم به مسابقات جوانان کشور راهیافته‌اند، در این مسابقات تیم‌های شاهرود و شیروان از استان‌های گلستان و خراسان شمالی جایگاه‌های سوم و چهارم را به دست آوردند.

*اعزام ورزشکاران به مسابقات کشوری

صادق‌زاده تصریح کرد: در سال اخیر چندین کلاس آموزشی مختلف برگزار شده و هر دوره کلینیک‌های داوری با جمعیت بسیاری تشکیل می‌شد، همچنین ورزشکاران استان به مسابقات متعددی اعزام شدند، در این مدت دو کلاس داوری و سه کلاس مربی‌گری برپا شده و بانوان فعالیت به‌سزایی داشتند.

وی گفت: در بخش آقایان نیز فعالیت‌های بسیاری اعم از برگزاری مسابقات در رده سنی نوجوانان با شرکت چند تیم مختلف از استان انجام شده و به دلیل برنامه‌ریزی هیئت هندبال خراسان‌رضوی برای بالا بردن سطح ورزشی استان، برای نوجوانان برنامه‌های بیشتری از سایر رده های سنی در نظر گرفته شده است.

نایب رئیس هیئت هندبال خراسان رضوی افزود: از دیگر ازاقدامات هیئت، می‌توان به برگزاری مسابقات کشوری پیشکسوتان با شرکت هفت تیم مختلف اشاره کرد که استان مقام نخست را کسب کرد، یکی از اقدامات هیئت برای مربیان، برگزاری کلاس‌های مربی‌گری درجه سه در مهر و دی‌ماه بود، همچنین کلاس‌های مربی‌گری درجه دو نیز در اسفندماه سال گذشته با حضور مربیان استان برگزار شد.

صادق‌زاده بیان کرد: تشکیل کارگاهی در ارتباط با نظام هماهنگ شیوه آموزش مربی‌گری در سال گذشته، بازدید از مناطق دانشگاهی و نظایر این موارد از اقدامات هیئت هندبال خراسان رضوی بوده است، تاکنون هیئت هندبال استان میزبانی لیگ کشوری را بر عهده گرفته است، میزبانی هندبال با جمعیت بالایی برگزار شده و مسابقات به نحو مطلوبی برگزار شد.

وی افزود: تاکنون تیم‌های مختلفی در رده سنی‌های متفاوت در دو بخش آقایان و بانوان به مسابقات مختلف اعزام می‌شوند و فعالیت خود را به صورت جدی پیگیری می‌کنند، تاکنون کارگاه‌های آموزشی تیپینگ نیز برای مربیان و ورزشکاران رشته هندبال برگزار شده و با استقبال بسیار مطلوبی مواجه شد.

صادق‌زاده ادامه داد: کارگاه یک روزه بازآموزی برای مربیان یکی از برنامه‌های حائز اهمیت ما بوده که برگزار شده و هندبالیست‌های بسیاری در دو بخش بانوان و آقایان در این برنامه حضور داشتند، مسابقات قهرمانی دختران و پسران منطقه 9 در دانشگاه‌ها و موسسات عالی کشور نیز برگزار شد.

نایب رئیس هیئت هندبال خراسان رضوی تاکید کرد: هیئتهندبال خراسان رضوی با وجود پیشرفت بسیار، قادر به ردشدن از موانعی مانند فقدان خانه هندبال نیست، در حال حاضر هیئت هندبال استان از نظر قهرمانی در سربالایی قرار دارد و به قله نزدیک است، در صورت فقدان مشکلات این چنینی، می‌توان با سرعت بیشتری به مقصد رسید.

وی تصریح کرد: در حال حاضر خانه هندبال به مزایده گذاشته شده و ورزشکاران از 6 ماه گذشته تاکنون سالن ورزشی در اختیار نداشتند، آن ها تاکنون با تلاش فراوان قادر به کسب افتخارات بسیاری بودند و در صورت برطرف سازی معضلاتی مانند فقدان سالن ورزشی، می‌توان آینده درخشان‌تری را برای این افراد رقم زد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *