shampoo

پنج هزارخانه شخصی در حوزه اسکان مسافر در مشهد فعالیت دارند

مدیرکل دفتر هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: هم اکنون افزون بر پنج هزار خانه شخصی در حوزه اسکان مسافر در سطح کلانشهر مشهد فعالیت دارند.

مهدی فروزان افزود: از مجموع این تعداد واحد حدود 600 خانه شخصی با دریافت ‘مجوز موقت فعالیت’ به عنوان خانه مسافر دایر هستند. بقیه به صورت غیرمجاز در زمینه اسکان مسافران و ارائه خدمات اقامتی فعالیت دارند.

وی ادامه داد: ساماندهی و کنترل دقیق بر فعالیت خانه های شخصی فعال در حوزه اقامت مسافران بسیار مهم و مورد توجه ستاد تسهیلات خدمات سفر خراسان رضوی است. خانه های شخصی علاوه بر اینکه در ارائه خدمات تحت هیچگونه نظارتی قرار ندارند پرداخت عوارض و مالیات هم از سوی مالکان آنها صورت نمی گیرد که همه این موارد باید با برنامه ریزی مشخص و معین مدیریت شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: کمیته مقابله با دفاتر خدمات مسافرتی و اماکن غیرمجاز اقامتی در ستاد تسهیلات سفر استان تشکیل شده است.

وی افزود: در قالب این کمیته به دنبال آن هستیم که از طریق اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی خانه مسافرهای دارای شرایط و ضوابط اقامتی به عنوان زیرمجموعه هتل آپارتمانها مجوز دریافت کنند. از این طریق علاوه بر کنترل و رعایت دائمی ضوابط، فعالیت خانه های شخصی کمرنگ خواهد شد.

فروزان گفت: از طرف دیگر نیز برخورد با خانه های شخصی مسافرپذیر با جدیت بیشتر و برنامه ریزی هدفمند انجام می شود.

انتهای خبر/

 

image_print

pishgaman

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *