شمار خادمان ستاد اربعین خراسان رضوی به 600 نفر رسید

مسئول جلب مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خراسان رضوی گفت: آمار خدمتگزاران ستاد اربعین امسال استان تاکنون به 600 نفر رسیده که در مقایسه با سال گذشته 100 نفر به خدمتگزاران افزوده شده است.

حجت الاسلام مجید خداوردی عصر روز گذشته در«همایش نذر اربعین» در مشهد، افزود: حدود سه ماه است که با اعضای ستاد اربعین خراسان رضوی برای خدمت رسانی موکب‌های مستقر در آیین اربعین حسینی سال جاری در حال اطلاع رسانی خدمات و هدایت کمک‌های مردمی به سمت موکب‌های امام رضا(ع) در عراق هستیم.

وی ادامه داد: موکب‌های امام رضا(ع) متعلق به ستاد اربعین خراسان رضوی در نجف، کربلا و کاظمین عراق گنجایش اسکان 40 هزار نفر را دارند و همه آن‌ها به صورت مردمی اداره می شوند.

مسئول جلب مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اربعین سال گذشته همه خادمانی که در ستاد اربعین خراسان رضوی عضو شدند علاوه بر تامین هزینه ها به مدت 20 روز در موکب‌های مستقر در عراق به زائران خدمت رسانی کردند. 20 دستگاه اتوبوس با تامین هزینه 50 میلیون تومان در اختیار زائران تا مسیر کربلا گذاشتند و در برخی موکب‌ها روزانه 30 هزار پرس غذای گرم در مجموع با هزینه چهار میلیارد و 50 میلیون تومان به زائران عرضه کردند.

وی افزود: این ستاد تاکنون از هیچ نهاد دولتی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی کمک نخواسته و فقط مردم تامین کننده همه هزینه ها برای پذیرایی از زائران بوده اند.

خداوردی به هزینه‌های بالای خدمتگزاری به زائران اشاره و بیان کرد: فقط برای برپایی ایستگاه‌های صلواتی مربوط به دهه نخست محرم در مشهد مردم حدود 3 میلیارد تومان هزینه می کنند تا ازعزادران پذیرایی کنند.

وی ادامه داد: در سال جاری برای موکب‌های امام رضا(ع) در مسیر پیاده روی اربعین حسین 20 هزار مترمربع موکت و 50 هزار تخته پتو نیاز داریم و اگر در طول سال هر فرد فقط یک میلیون تومان بتواند برای نذر اربعین کمک کند مبلغی که جمع آوری می شود پاسخگوی خدمت رسانی شایسته به زائران خواهد بود.

 

 

منبع: ایرنا

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *